ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Samková ovládla kvalifikaci na první závod Světového poháru v Montafonu

Velikost textu:

Montafon - Eva Samková vstoupila do Světového poháru ve snowboardcrossu úspěšně. Olympijská vítězka ze Soči vyhrála kvalifikaci na úvodní závod sezony v rakouském Montafonu. Další česká závodnice Vendula Hopjáková skončila sedmnáctá, po pádu však musela na vyšetření do nemocnice a její účast v nedělním závodu týmů je ohrožená.

Eva Samková
Eva Samková

Samková si zajistila finále hned v první jízdě, v níž byla téměř o dvě vteřiny rychlejší než soupeřky. "Předtím jsem ale (v tréninkové jízdě) stihla dvakrát spadnout. I v kvalifikaci jsem pak tu čtvrtou klopenku projela docela ošklivě, takže mě dost překvapilo, že jsem vyhrála. Zítra musím ten spodek zlepšit," řekla česká reprezentantka.

Hopjáková v druhé jízdě krátce před cílem spadla. "Poranila si to operované rameno a udeřila se do hlavy. Radši jsme ji nechali odvézt na kontrolu do nemocnice, ale vypadá to, že to bude fajn," řekl trenér Marek Jelínek.

Z dvojice českých mužů se do finále nikdo nekvalifikoval, lépe dopadl čtyřicátý Jan Kubičík. Páteční finále je na programu od 14 hodin.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.