ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor
SKICROSS

Kučerová se těsně nedostala do úvodních závodů SP ve Val Thorens

Velikost textu:

Val Thorens (Francie) – České skicrossařce těsně unikla účast v úvodních závodech Světového poháru ve Val Thorens, když v kvalifikaci obsadila sedmnáctou, tedy první nepostupovou příčku. V závodě triumfovala Švédka Holmlundová, která dojela do cíle před svou krajankou Näslundovou a třetí Maierovou z Německa.

přehrát video
Skicrossařka Holmlundová zvítězila ve Val Thorens a vede SP

Holmlundová s Näslundovou se ve finálové jízdě ujaly rychle vedení a před sebe už nikoho nepustily. Za nimi zůstala dvacetiletá Němka Maierová, pro kterou to byla první účast ve velkém finále a zároveň první medailové umístění. Čtvrtá příčka zbyla na kanadskou veteránku Serwovou.

Spolu s mužskou částí se Švédům podařilo získat ve Val Thorens pět medailí. "Jsme malý tým, máme pouze pět lyžařů, takže pět lidí na stupních vítězů je obrovský úspěch," řekla Holmlundová.

"Nemůžu uvěřit, že stojím na stupních vítězů Světového poháru. Toto léto jsem trénovala velice tvrdě a strávila jsem mnoho času s psychologem, abych dokázala odbourat stres, s kterým jsem bojovala minulou sezonu na startu. Nyní vím, že i když můj start nebude ideální, pořád se můžu probít dopředu a být zpátky ve hře o medaile," rozebírala svůj úspěch Maierová.

Holmlundová vévodí i celkovému pořadí ve Světovém poháru, když se v obou dosavadních závodech vždy dokázala dostat alespoň do finále.

Fiva se vrátil na vrchol

Mezi muži zvítězil švýcarský veterán Fiva, který je jedním z nejrespektovanějších skicrossařů a který potvrdil, že se stále může prát o ty nejvyšší mety. Na vrchol stupňů vítězů vystoupal po dlouhých třech letech.

"Už je to dlouho, co jsem tu stál," řekl držitel křišťálového glóbu pro nejlepšího skicrossaře sezony 2012/13, "ale vyhrát hned v druhém závodě sezony ve Val Thorens, kde se mi nikdy moc nedařilo, je pro mě něco obzvlášť výjimečného. Jsem moc rád, že jsem se dostal do čela Světového poháru."

Druhé místo za Fivou obsadil Kanaďan Leman, třetí skončil Švéd Andersson. Z Čechů se závodu nikdo nezúčastnil.

Zdroj: ČT sport, fis-ski.com

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.