ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Erbanová nastoupila v Astaně na pětistovku v divizi B a dojela druhá

Velikost textu:

Astana - Rychlobruslařka Karolína Erbanová obsadila druhé místo v divizi B závodu na 500 metrů na Světovém poháru v Astaně a získala 19 bodů do průběžného pořadí seriálu. Ve slabší skupině ji porazila jen Jorien ter Morsová z Nizozemska.

Karolína Erbanová
Karolína Erbanová

Čtyřiadvacetiletá česká reprezentantka vynechala ze zdravotních důvodů úvodní dva díly SP. V pátek startovala na první pětistovce v "áčku", neboť využila takzvanou divokou kartu, a skončila s časem 38,39 jedenáctá.

Dnes již musela s ohledem na malý počet získaných bodů startovat v druhé divizi, kde zajela čas 38,72. Nikola Zdráhalová byla v divizi B na trati 1500 metrů pátá a získala osm bodů. Polák s českým pasem Sebastian Druszkiewicz byl ve stejné kategorii pětadvacátý.

Zdráhalová by měla ještě startovat v závodě s hromadným startem, naopak Martina Sáblíková již do programu SP v Astaně nezasáhne. Trojnásobná olympijská vítězka, která v pátek v Kazachstánu ovládla závod na 3000 metrů, má problémy s pravým kolenem, proto zrušila uvažovaný start v divizi A na patnáctistovce.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.