ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Sáblíková má před pokračováním SP menší problémy s pravým kolenem

Velikost textu:

Astana/Praha – Rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou trápí před sobotním závodem v Astaně otékající pravé koleno. Trojnásobná olympijská vítězka bude v Kazachstánu usilovat o třetí vítězství na trati 3000 metrů a hájit vedení ve Světovém poháru na dlouhých tratích. Potíže s úponem by měla překonat. 

Martina Sáblíková
Martina Sáblíková

"Beru to tak, že ke sportu občas nějaké zdravotní problémy patří. Tělo dostává zabrat, k tomu to náročné cestování," uvedla Sáblíková. Věří ale, že potíže její výkon příliš limitovat nebudou. "Největší problém je při rozjezdu, ten je pro mě hodně bolestivý. Ale pak už je to dobré," dodala.

Právě rozjezd podle svěřenkyně trenéra Petra Nováka naznačí, jaký bude schopna zajet čas. "Hodně bude záležet, jak pojedu první dvoustovku. Věřím, že to zvládnu. Pojedu v posledním páru, určitě bych se chtěla dostat na pódium. Ale uvidíme, jak se budu v pátek cítit," podotkla Sáblíková.

Zdravotní stav rozhodne také o tom, jaký program devětadvacetiletá rychlobruslařka v Astaně absolvuje. Původně chtěla jet ještě závod týmů, kilometr a patnáctistovku. "Ale teď nechci předjímat, jak to dopadne. Uvidíme v pátek po závodě," zakončila Sáblíková, která před cestou do Asie trénovala v Collalbu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.