ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
ME v curlingu

Češky těsně porazily Rusky i Dánky, muži rozdrtili Izrael

Velikost textu:
aktualizováno 21. 11. 2016 23:49

Braehead (Skotsko) - České reprezentantky se ve čtvrtém utkání na mistrovství Evropy v curlingu přetahovaly o výhru s Ruskami. Těsné vítězství 6:5 nakonec vybojovaly až v posledním endu. Stejné drama je čekalo i v důležitém zápase s Dánkami, kde Češky vybojovaly vydřené vítězství 7:6, které je opět přiblížilo k postupu na světový šampionát. Mužská reprezentace v divizi B poprvé zaváhala, když nestačila na Turky, jimž podlehla vysoko 4:11, ale ve večerním zápase si spravila chuť, když do té doby neporažené Izraelce přehrála jednoznačně 9:1.

České curlerky Alžběta Baudyšová a Tereza Plíšková
České curlerky Alžběta Baudyšová a Tereza Plíšková

Češky v čele s Annou Kubeškovou vstupovaly do třetího hracího dne s bilancí 2:1. Na úvod šampionátu porazily jednoznačným výsledkem Němky, poté nestačily na Finky a nakonec zdolaly Italky. Jejich čtvrtými soupeřkami z celkových devíti byly Rusky, které do zápasu vstupovaly taktéž se dvěma výhrami a jednou prohrou na kontě.

Utkání bylo po celý svůj průběh velice vyrovnané. Ani jeden z týmů nedokázal během deseti endů získat více než dva body a před rozhodujícím kolem bylo skóre nerozhodné 5:5. Celý osud zápasu měla v rukách Anna Kubešková, jíž se posledním kamenem ve hře podařilo vyrazit oba soupeřčiny, přičemž sama zůstala nejblíže středokruží. Pro české barvy tak získala rozhodující bod.

přehrát video
Češky v dramatickém zápase porazily Rusky

Ve večerním utkání je čekaly jedny z klíčových soupeřek. Dánky měly po třech zápasech stejné skóre jako Češky a jejich cílem je taktéž kvalifikace na mistrovství světa. Seveřanky do zápasu vstoupily lépe a ujaly se vedení 3:0, ale druhá polovina duelu se lépe vydařila českému týmu. Ten vstupoval do posledního endu s dvoubodovým náskokem a nakonec ho uhájil. Soupeřka Dupontová sice mohla posledním kamenem zařídit dodatečný end, ale nakonec se jí pro svůj tým podařilo vyrobit pouze jeden bod, což alespoň k vyrovnání nestačilo.

Češkám tak po pěti utkáních patří druhé místo, před nimi zůstávají jen dosud neporažené domácí Skotky. V úterním zápase se české reprezentantky utkají s dalšimi rivalkami, a to se Švédkami, které mají shodně čtyři výhry. 

Muži nestačili na Turky

Mužská reprezentace vedená Karlem Kubeškou v úvodních dvou zápasech divize B porazila Litevce i Velšany. Díky tomu vedla svoji skupinu a úspěšně zahájila cestu za návratem mezi elitu. Jejich rozlet však zbrzdili Turci vysokou výhrou 11:4. Od čtvrtého endu se Čechům podařil udělat jediný bod, což na ve formě hrající Turecko zdaleka nestačilo. 

Český tým v curlingu na MS ve Skotsku
Český tým v curlingu na MS ve Skotsku

Náladu si však Češi napravili ve večerním utkání. Proti nim stáli do té doby neporažení Izraelci, ale tým okolo Karla Kubešky nezaváhal a ztratil pouze jeden end. Díky koncentrovanému výkonu z toho bylo jednoznačné vítězství 9:1. 

V úterním zápase dojde na federální derby, Čechy totiž čekají Slováci.

Mistrovství Evropy v curlingu v Braeheadu (Británie):

Ženy (divize A): ČR - Rusko 6:5, ČR - Dánsko 7:6, Švédsko - Německo 5:4, Švýcarsko - Itálie 8:4, Dánsko - Norsko 9:7, Skotsko - Finsko 10:4, Švédsko - Itálie 7:6, Skotsko - Švýcarsko 4:3, Rusko - Finsko 8:3, Německo - Norsko 7:6.

Průběžné pořadí po 5. kole: 1. Skotsko 5 výher, 2. ČR a Švédsko 4, 4. Německo, Dánsko a Rusko 3, 7. Švýcarsko 2, 8. Finsko 1, 9. Itálie a Norsko 0.

Muži (divize B): Turecko - ČR 11:4, ČR - Izrael 9:1.

Zdroj: ČT sport, worldcurling.org

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.