ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan
Olympijský magazín

Ledecká hodlá nadále posouvat své limity, chce uspět na lyžích i na prkně

Velikost textu:

Praha – Zimní obojživelnice Ester Ledecká, úřadující světová šampionka ve snowboardingu, se bude kromě své elitní disciplíny opět snažit prorazit také v alpském lyžování. Loni bodovaným umístěním dokázala, že i zde může směle soupeřit s elitou. K dosažení hlavního cíle, kterým je postup na mistrovství světa v obou výše zmíněných odvětvích, mají rodačce z Prahy pomoci noví trenéři. Reportáž o talentované závodnici sledujte v rámci Olympijského magazínu od 16:20 na ČT sport nebo v páteční repríze od 15:30.

Ester Ledecká
Ester Ledecká

V minulé sezoně vyhrála celkové hodnocení Světového poháru ve snowboardingu, letos však s obhajobou nepočítá. Nezúčastní se totiž všech závodů a body jí nejspíš budou chybět. Důvodem je výraznější zapojení do kolotoče závodů v alpském lyžování, což by mělo zvýšit naděje k účasti na mistrovství světa.

"Chtěla bych být první, kdo se bude schopen nominovat ve snowboardingu i v lyžování na světový šampionát," prohlásila Ledecká. Aby mohla naplno využít nesporný potenciál a dosáhnout svých snů, angažovala do týmu Tomáše Banka. Dlouholetého kouče Ondřeje Banka, nejlepšího českého lyžaře poslední dekády.

přehrát video
Ester Ledecká se touží zapsat do historie

Pro změnu se poměrně překvapivě rozhodla i ve snowboardingu. Rakušana Richarda Pickla nahradila Erichem Pramsohlerem. "S rakouským trenérem jsme udělali velký kus práce, ale během poslední sezony jsem cítila, že už mě nikam výrazně neposouvá. Objevily se i určité technické neshody," okomentovala svůj krok.

Hned na prvním setkání od Pramsohlera slyšela: "Mockrát asi neuslyšíš, že jsem spokojený. Vždycky ti řeknu, že to nebylo dobrý a musíš pracovat na tomhle a na tomhle." A to se Ledecké líbí. "U minulého kouče jsem měla pocit, že občas řekl: S tím nic nedělej, je to perfektní," pokračovala.

Pod vedením bývalého trenéra italského národního týmu absolvovala také soustředění v Chile a v Itálii. "Našel jiné věci, na kterých by se dalo pracovat, což jsem opravdu potřebovala. Připadá mi totiž, že je pořád prostor ke zlepšení," uvedla Ledecká.

V nadcházejícím ročníku bude výraznou postavou i díky originálním kombinézám, které navrhl její bratr Jonáš. Připomínají kostýmy komiksových hrdinů – Iron Mana a Kapitána Ameriky.

"Těším se, až nastoupím na start a každý uvidí, že mám nejkrásnější komplet. Potom je v podstatě jedno, jaký výsledek zajedu. Hlavní bude, že u toho budu fantasticky vypadat," dodala s úsměvem.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.