ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Vimperk chce postavit biatlonový areál evropské úrovně

Velikost textu:

Vimperk – Na Šumavě by mohla brzy vyrůst biatlonová aréna evropské úrovně. Uvažují o tom ve Vimperku. Studie na přestavbu běžkařského areálu Vodník už existuje.

Tady možná vyroste biatlonový areál
Tady možná vyroste biatlonový areál

Místo několika málo terčů zde má být profesionální střelnice a nový zasněžovací systém. Místo prázdného svahu má vyrůst tribuna pro tisíce lidí. Všude vůkol mají být vytyčeny kilometry nových tras i pro rekreační využití. Připravena je i změna územního plánu.

"Práce z územního plánu jsou na samém začátku a tento záměr musí být posouzen, jestli bude mít vliv na životní prostředí," uvedla starostka Vimperka Jaroslava Martanová.

přehrát video
Ve Vimperku chtějí postavit biatlonový areál

Maximální cena investice je zhruba 30 milionů korun. Odhadem polovinu peněz by mělo hradit město. Úspěch získání dotace, se kterou pomáhá Česká biatlonová unie, však závisí hlavně na stavbě nové střelnice. "Protože zázemí, trasy a zasněžování budeme potřebovat tak jako tak, a potom, když seženeme partnera, který nám v tom pomůže, tak město to bude stát méně peněz," vysvětlil předseda Ski Klubu Šumava Karel Hudeček.

"Soustředíme se tu na práci s mládeží, budování členské základny pro naše sportovní gymnázium, které plníme kvalitními lyžaři a dnes už i biatlonisty. K tomu, abychom to mohli dělat lépe, potřebovali bychom rozvíjet areál," prohlásil Hudeček.

Zásah v údolí Křesánovského potoka, srovnání terénu nebo kácení stromů má ovšem i své odpůrce. Nechtějí bránit rozvoji sportu ani města, ale upozorňují na rizika projektu rozloženého do několika etap. Vybudování areálu evropské úrovně podmiňuje i zisk dalších pozemků od soukromých vlastníků.

"Je docela dobře možné, že se zastaví po nějaké druhé třetí etapě, areál zůstane nedokončený, finanční prostředky budou vyčerpány, obrovské terénní úpravy, které změní kompletně ráz krajiny, tady budou provedeny, ale ten areál ještě nebude hotov," upozornila Věra Vávra ze spolku Vimpersko.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.