ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Skikrosař Kraus vyhrál i druhý závod Světového poháru

Velikost textu:

Flaine (Francie) - Ani v druhém dílu Světového poháru nenašel český skikrosař Tomáš Kraus přemožitele. Po triumfu v Les Contamines dnes dvojnásobný mistr světa vyhrál bez porážky také závod v dalším francouzském středisku Flaine. Druhý ve finále skončil domácí lyžař Enak Gavaggio, třetí byl Švýcar Richard Spalinger.

Skikrosař Tomáš Kraus
Skikrosař Tomáš Kraus

Celkový vítěz seriálu z let 2005 a 2006 Kraus má letos famózní formu. Už v kvalifikaci nedal za vydatného sněžení nikomu šanci a vyhrál takřka o sekundu. Pak drtil všechny soupeře, v každé jízdě hned od startu všem ukázal záda. Jen ve finále ho na chvíli předjel Gavaggio, ale Kraus mu oplatil stejnou mincí a po dramatickém skoku ve finiši ho těsně porazil. Před rokem ve Flaine skončil nejlepší český lyžař v nové olympijské disciplíně třetí.

Druhý muž z Les Contamines Američan Casey Puckett upadl v kvalifikaci a byl poslední, v minulém závodu třetí Kanaďan Stanley Hayer vypadl ve čtvrtfinále. Další Češi skončili vesměs v kvalifikaci, nejlepší z nich byl na 49. pozici Zdeněk Šafář.

Výsledky:

Muži: 1. Kraus (ČR), 2. Gavaggio (Fr.), 3. Spalinger (Švýc.), 4. Eliasson, 5. Lewen (oba Švéd.), 6. Delbosco (Kan.), 7. Miaillier (Fr.), 8. Takizawa (Jap.), ...49. Šafář, 60. Kopřiva, 70. Krupa, 73. Čermák, 78. Soukup, 84. Takáč, 85. Hončl (všichni ČR).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.