ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Sjezdař Bank si v Kitzbühelu zlomil nohu a sezona pro něj skončila

Velikost textu:

Kitzbühel (Rakousko) - Nejlepší český alpský lyžař Ondřej Bank si při dnešním tréninku na slavný sjezd Světového poháru v Kitzbühelu zlomil po pádu nohu a sezona pro něj s velkou pravděpodobností skončila.

Český sjezdař Ondřej Bank
Český sjezdař Ondřej Bank

Třetímu muži z listopadové superkombinace v Beaver Creeku po závěrečném skoku praskla v pravé noze holení a lýtková kost, ta dokonce ve dvou místech. Lékaři jej v Rakousku okamžitě operovali, zranění by pro Banka nemělo mít vážné následky.

"Kosti si zlomil o botu. Už je po operaci, byla to otevřená zlomenina, šlo to rychle," řekl ČTK pár hodin po Bankově pádu jeho bratr a člen realizačního týmu Tomáš. Šestadvacetiletý Ondřej Bank, který jako jediný z Čechů v této sezoně Světového poháru dokázal bodovat a celkově mu patří 53. místo, zůstane v Rakousku do konce týdne.

"Jel velmi dobře, na mezičasech byl kolem 15. a 20. místa. Dole na skoku letěl 70 metrů, ale při dopadu mu rupla noha. Při skoku vůbec neklesal a dopadl na rovinu. Má problémy s levým kolenem, když se mu podaří skočit daleko, tak má o něj strach a dopadá na pravou nohu. Ale dneska to přehnal," popsal incident Tomáš Bank.

"Byl to brutálně těžký trénink, sám jsem při pohledu na trať říkal, že dneska budou praskat kosti. Asi jsem to přivolal," uvedl starší z lyžařských sourozenců.

Jeho bratr se po dopadu kutálel asi 50 metrů a do cíle dojel po břiše. Protože protnul cílovou pásku, byl klasifikován na 29. místě s odstupem necelých pěti sekund na nejrychlejšího Švýcara Didiera Cuche. "Nevypadá to nakonec úplně zle, ale sezona je asi pryč, dlouhodobé následky snad nebudou. Není to nic moc vážného, kolena snad vydržela. V noze má teď vnitrodřeňové železo," řekl bratr šestého muže z olympijské kombinace v Turíně 2006.

Podobnou situaci si Bank už jednou prožil, a to v roce 1996 s druhou nohou. "Lyžoval s tím v pohodě, ale za půl roku si ji zlomil na stejném místě znovu. Tenkrát si přetrhal i vazy v koleni," uvedl Tomáš Bank. S bratrem zůstává v Rakousku. "Ondra by tady měl být pět dnů," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.