ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Hudec a Smutná definitivně posílí české lyžování

Velikost textu:

Praha - České lyžování budou od nové sezony definitivně reprezentovat dvě zahraniční posily. Javorový list vymění za trikoloru kanadský sjezdař Jan Hudec a běžkyně Kateřina Smutná opustí po deseti letech vlajku Rakouska. Jejich "přestup" potvrdila lyžařská federace FIS na kongresu v mexickém Cancúnu.

Jan Hudec
Jan Hudec

O příchodu Smutné a Hudce do českých reprezentací informoval lyžařský svaz už na konci května. Čtyřiatřicetiletý rodák ze Šumperka je bronzovým olympijským medailistou v superobřím slalomu z her v Soči, do týmu Kanady pro příští sezonu se však nedostal.

"Doufám, že čeští fanoušci by byli rádi, kdybych za ně odjel pár sezon. A snad úspěšných sezon, ze kterých budou mít oni i já radost," uvedl už v květnu Hudec, specialista na rychlostní disciplíny, jemuž poslední sezonu pokazila další operace kolena.

Třiatřicetiletá Smutná je rodačkou z Jablonce nad Nisou, za Rakousko startovala dvakrát na olympijských hrách a pětkrát na mistrovství světa. V poslední době jezdí úspěšně dálkové běhy.

"Jsem moc ráda, že to vyšlo. Těším se hlavně na českou partu. Věřím, že můžu holkám pomoct v tréninku, předat jim nějaké zkušenosti a motivovat je, aby se nebály tvrdě trénovat," uvedla Smutná, která už před týdnem vyrazila s českou reprezentací na soustředění do Itálie.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.