ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Nacpané tribuny v Jablonci hnaly Soukalovou. Exhibici ale ovládla Vítková

Velikost textu:

Jablonec n. N. – "Soukalovááá, Soukalovááá," neslo se nacpaným stadionem v Jablonci nad Nisou a Gabriela Soukalová si plácala s jedním fanouškem za druhým. Vítězka Světového poháru však další vítězství na svoje konto nepřidala. Triumf v exhibičním supersprintu jí vyfoukla reprezentační kolegyně Veronika Vítková, a to i díky tomu, že se držitelka velkého křišťálového glóbu rozhodla souboj udělat dramatičtější.

Veronika Vítková si během exhibice v Jablonci plácá s diváky
Veronika Vítková si během exhibice v Jablonci plácá s diváky

Gabriela Soukalová sice nepřivezla ukázat své čtyři glóby, ale už při rozjíždění před kvalifikací diváci šíleli. Hvězda ani nemohla používat hole a při prvním zahřívacím kolečku v cílové rovince mávala, s někým si i plácla a rozdávala úsměvy. "Je to skvělý a mnohem zábavnější než závodit na svěťáku. Jsou tady lidi z různých koutů republiky, což je možná ještě lepší," zářila Soukalová.

S číslem 59 a s tradičními růžovými holemi ovládla kvalifikaci. Pak se schovala v buňkách, z kterých ji na start finále přivedl kouč Zdeněk Vítek. Po dvou ležkách ještě vedla, ale v patách měla kolegyni Vítkovou. Na první i druhé stojce jednou minula a cílem projela druhá. "Přetaktizovala jsem to," hlásila Soukalová v cíli.

přehrát video
Soukalovááá, neslo se Jabloncem, ale vítězku SP porazila Vítková

Před stojkou totiž zvolnila, aby se na ni Vítková dotáhla. "Chtěla jsem to udělat zajímavé a řekla si, že se nebudu honit a počkám. Tak jsem pár metrů jela lážo plážo a bohužel jsem nebyla schopná to odstřílet bezchybně," řekla Soukalová.

Mezi fanoušky měla spoustu známých a přátel. "Trošku to odvádí člověka od koncentrace, ale je bezvadný, že jsou lidi nadšení, a tady to není jako normální závody, ale exhibice a podělit se s diváky o radost," řekla Soukalová.

Jen jediné ji mrzelo, že nemohl přijít nemocný otec Karel. "Jeho stav se začal zhoršovat. Těšila jsem se, že i jemu uděláme radost. Doufám, že to bude možné v příštím roce," přála si.

Před startem exhibice se Soukalová a další biatlonisté hodinu podepisovali. Po pondělní akci v Praze to byla už druhá autogramiáda. "Podpisů jsem rozdala nespočet, ani to neodhadnu, ale ruka nebolí, mám naposilováno ze zimy," řekla a dodala: "Na tréninku je to asi jednodušší, přeci jen na to podepisování nejsem úplně zvyklá, ale myslím si, že veškerou křeč přebije milý přístup lidí, kteří stáli frontu."

Jedna z fanynek na exhibičním supersprintu biatlonistů v Jablonci
Jedna z fanynek na exhibičním supersprintu biatlonistů v Jablonci
Více fotek
 • Jedna z fanynek na exhibičním supersprintu biatlonistů v Jablonci autor: Petrášek Radek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/68/6792/679161.jpg
 • Gabriela Koukalová autor: Petrášek Radek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/68/6792/679162.jpg
 • Gabriela Soukalová autor: Petrášek Radek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/68/6792/679163.jpg
 • Veronika Vítková autor: Petrášek Radek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/68/6792/679164.jpg

Mužský závod ovládl Krčmář

Závody, v kterých mezi muži zvítězil Michal Krčmář, sledovalo, stejně jako loni a předloni okolo čtyř tisíc lidí. "Myslím, že to je ještě lepší než loni, a to lichotí," řekla Soukalová. Otázkou je, jestli může biatlonové nadšení ještě stoupat výše. "Je to tenký led a doufám, že se na tom výsluní nějak prostřídáme," uvedla.

V Česku se Soukalová dlouho nezdrží. Již brzy zamíří na trénink do zahraničí. "Protože mě ještě začátkem dubna čeká exhibice v ruském Ťumeňu, tak abych tam moc netrpěla. Celý duben se chystám překlenout tréninkem," poodhalila a rozesmála se otázce, jestli chystají s přítelem badmintonistou Petrem Koukalem svatbu. "Někdy v budoucnu doufám, že si mě někdo vezme. Ale kdy? To se uvidí."

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.