ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Ve freeskiové exhibici v Deštném se představila světová elita, vyhrál Brown

Velikost textu:

Deštné v Orlických horách - Američan John Brown vyhrál šestý ročník extrémního závodu v Big Airu na lyžích v Deštném v Orlických horách. V nedělním večerním finále porazil Kanaďana Teala Harleho, osmnáctiletou vycházející hvězda freeskiingu. Z českých lyžařů dopadl nejlépe Daniel Hanka, který postoupil do čtvrtfinále, tam ale jeho pouť skončila.

přehrát video
V Deštném se představila freestylová elita na obřím skokánku

V areálu Marta II byl připraven pro odvážlivce největší skok ve střední Evropě. Nájezdová hrana byla vysoká deset metrů, dopad a odraz dělilo téměř 30 metrů, maximální skoky tak měřily přes 40 metrů. Závod byl zařazen do kategorie World Tour Asociace profesionálního freeskiingu a díky tomu dorazil také dvaadvacetiletý Kanaďan Vincent Gagnier, který vyhrál Big Air na loňských X-Games v Aspenu a před třemi týdny ovládl závod Světového poháru ve stejné disciplíně v Bostonu. V Deštném ale neuspěl.

Závod se skládal z kvalifikace, semifinále a finále. V závěrečných kolech závodníci předvedli vždy šest skoků, do konečného pořadí se počítaly tři. Třetí místo obsadil Rakušan Victor Moosmann, v semifinále byl také Kanaďan Taylor Wilson, který nakonec skončil čtvrtý. Mezi rozhodčími byl český reprezentant a olympionik ze Soči ve slopestylu Marek Skála, který se zotavuje po operaci.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.