ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Silný vítr odvál závody v Jasné a ve Wisle

Velikost textu:

Wisla (Polsko) - Silný vítr ve střední Evropě úřadoval. Nejprve kvůli němu musel být zrušen obří slalom žen ve slovenské Jasné, odpoledne i závod skokanů v polské Wisle.

Skokanský areál v polské Wisle
Skokanský areál v polské Wisle

V tatranském zimním středisku Jasná je na programu ještě nedělní slalom, do kterého by měla po zranění nohy nastoupit i Šárka Strachová. Časový plán ale může kvůli počasí opět doznat výrazných změn.

Zástupci FIS rozhodli, že předposlední obří slalom sezony, který se dnes neuskutečnil, přesunou na pondělí. První kolo by se jelo od 10:00, druhé od 13:00. Pokud ovšem počasí v neděli znemožní start slalomu, patřilo by pondělí v Jasné právě této disciplíně a obří slalom by byl bez náhrady zrušen.

Kvůli nepříznivým podmínkám byla ve Wisle zrušena nejprve kvalifikace skokanů, pak dvakrát odložen start závodu a nakonec jury rozhodla, že se dnes skákat nebude. Český skokan Roman Koudelka přitom v pátek v polské části Beskyd na můstku Adama Malysze vyhrál večerní závod a probojoval se do elitní desítky průběžného pořadí seriálu.

Světový pohár se nyní přesune do německého střediska Titisee-Neustadt, kde bude pokračovat v pátek kvalifikací. Pak už bude následovat finále v Planici. Křišťálový glóbus už má týden jistý Slovinec Peter Prevc.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.