Zemanová ukončila sezonu dvanáctým místem v Arose

Arosa (Švýcarsko) - Skikrosařka Andrea Zemanová zakončila Světový pohár 12. místem v Arose, když vypadla ve čtvrtfinále. V seriálu skončila celkově devatenáctá. Další česká lyžařka Nikol Kučerová vracející se po vážném zranění kolena obsadila celkově 28. příčku.

SP ve skikrosu
zdroj: ČTK/AP autor: Gian Ehrenzeller

Křišťálové glóby získali stejně jako loni Švédka Anna Holmlundová a Francouz Jean Frederic Chapuis. Oba přijeli do Arosy už jako jistí vítězové, Holmlundová nicméně završila sezonu pátým triumfem z dvanácti možných.

"Je to dost vtipná trať formou sprintu - krátká, ale zase něco nového a zajímavého. Můžeme si vybrat ze tří možností projetí," uvedla Zemanová k netradiční podobě trati. Nejlepším výsledkem třiadvacetileté lyžařky v této sezoně byla pátá příčka před Vánoci v italském Innichenu. Loni byla v SP celkově jedenáctá.

Závod SP v akrobatickém lyžování v Arose (Švýcarsko) - skikros:

Muži: 1. Denščikov (Rus.), 2. Öhling Norberg (Švéd.), 3. Delbosco (Kan.).

Konečné pořadí (po 12 závodech): 1. Chapuis (Fr.) 694 b., 2. Delbosco 554, 3. Leman (Kan.) 523.

Ženy: 1. Holmlundová (Švéd.), 2. Thompsonová (Kan.), 3. Baronová (Fr.), ...12. Zemanová, 24. Kučerová.

Konečné pořadí (po 12 závodech): 1. Holmlundová 975, 2. Thompsonová 737, 3. Baronová 612, ...19. Zemanová 189, 28. Kučerová 42.