ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš
SP v alpském lyžování

Strachová se vrací do závodů, pojede slalom v Jasné

Velikost textu:

Jasná (Slovensko) - Šárka Strachová se po pádu v tréninku, při kterém si pohmoždila holeň a natrhla lýtko, vrací do Světového poháru. Česká lyžařka se rozhodla, že pojede nedělní slalom ve slovenském středisku Jasná.

Šárka Strachová
Šárka Strachová

"Naštěstí se mě nedělní slalom týká," uvedla Strachová po prvním tréninku na lyžích po čtrnáctidenní pauze. "Noha vypadá docela dobře. Lyžovala jsem bez bolesti a doufám, že se to ještě doladí a v neděli to bude úplně dobrý," řekla. Třetí žena pořadí slalomu se zranila 19. února při pádu v tréninku v Jasné poté, co zachytila lyží o tyč. Kvůli bolavé noze nemohla nazout a zapnout lyžařskou botu a vynechala minulé úterý paralelní slalom ve Stockholmu.

Při normální chůzi zranění Strachovou nelimitovalo a hlídala se, aby nohu nezatěžovala. "Musela jsem jí dát klid a čas na zregenerování," řekla. Chodila na různé terapie a na noc měla i zábaly. "Aby se hojení co nejvíc urychlilo. Poslední čtyři dny už jsem trošku trénovala, aby se tělo dostalo do rytmu a bylo fit."

Před slalomem v Jasné absolvuje jen pár jízd. "Budou o zvykání a o tom dostat se do tempa. Teď už není co natrénovat. Za dva týdny jsem lyžovat nezapomněla. Je to oťukání si sněhu a že se můžu na nohu spolehnout," řekla Strachová. Nedokázala odhadnout, co od sebe může čekat. "Závod to bude netypický, protože jsem se nemohla připravit, jak bych chtěla. Zkusím odvést dobrou jízdu, a pokud mi to noha dovolí, tak útočit na příčky nejvyšší," řekla.

V Jasné se pojede předposlední slalom sezony. Po něm už závodnice čeká jen finále 19. března ve Svatém Mořici. "Doufám, že už noha bude úplně v pořádku, dobře zatrénuju a na Mořic se připravím podle svých představ," řekla Strachová. V hodnocení slalomu ztrácí na vedoucí Švédku Fridu Hansdotterovou 193 bodů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.