ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan
MS v rychlobruslení

Poslední velká akce sezony. Sáblíková startuje ve víceboji

Velikost textu:

Berlín - Poslední otazník sezony stojí před Martinou Sáblíkovou. Na víkendovém mistrovství ve víceboji bude obhajovat loňské prvenství a útočit na čtvrtý titul v kariéře. Pokud Sáblíková v Berlíně zvítězí, ovládne všechny velké akce v letošní sezoně. Přímé přenosy startují ve 12:55 závodem na 500 m exkluzivně na webu ČT sport, od 16:05 můžete závod na 3000 m sledovat i na ČT sport.

Petr Novák a Martina Sáblíková
Petr Novák a Martina Sáblíková

Osmadvacetiletá reprezentantka už se letos v Minsku stala evropskou šampionkou ve víceboji, na MS na jednotlivých tratích v Kolomně získala zlaté medaile na trojce a pětce a s předstihem si zajistila i jubilejní desátý triumf v seriálu Světového poháru, který vyvrcholí příští týden v Heerenveenu.

"Bylo by krásné vyhrát v sezoně všechno," uvedl trenér Petr Novák po návratu z únorového MS v Rusku. Jeho svěřenkyně si následně pár dní odpočinula doma a poté se přesunula do italského Collalba, kde se ale připravovala "na suchu". Na tamní otevřené dráze totiž již nebyl led.

"Víme, že je to trochu riziko, ale Martina je zkušená závodnice, která se s tím vyrovná. Mohli jsme jet někam jinam, ale chtěli jsme být ve známem a osvědčeném prostředí," uvedl Novák, který s celým týmem do italské vesnice jezdí řadu let. Sáblíková se zde navíc mohla věnovat i přípravě na kole, na kterém bude startovat na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

Rodačka z Nového Města na Moravě má ve své sbírce pět medailí z vícebojařského MS. Vedle tří zlatých získala i stříbro a bronz. S motivací ale problém nemá. "Jakmile přijedu do Berlína, rychle se do toho dostanu. Navíc tam budu mít celou rodinu, na což se těším," uvedla Sáblíková, která se do dějiště šampionátu přesunula již koncem minulého týdne.

přehrát video
Před Sáblíkovou je poslední vrchol sezony
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.