ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Koudelka vyhrál skokanskou kvalifikaci SP ve Wisle

Velikost textu:

Wisla - Vítězstvím v kvalifikaci se naladil nejlepší český skokan na lyžích Roman Koudelka na Světový pohár ve Wisle. Polské středisko bude hostit dva individuální závody a Koudelka do programu vstoupil nejdelším skokem dne 132,5 metru, za který dostal 140,5 bodu. Do závodu postoupili i Lukáš Hlava, Jakub Janda a Jan Matura.

Roman Koudelka
Roman Koudelka

Koudelka, který je dvanáctý v průběžném pořadí SP, patřil k nejlepším už v trénincích, v nichž obsadil druhé a osmé místo. V kvalifikaci sesadil z první příčky dlouho vedoucího Poláka Kamila Stocha a porazil o metr a půl i suveréna sezony Slovince Petera Prevce.

Ten si už o víkendu v Almaty pojistil křišťálový glóbus, předtím vyhrál i Turné čtyř můstků a také mistrovství světa v letech. "Už od prvního skoku se mi tu povedlo dobře sednout si do nájezdového postavení a i odraz je trošku jiný, jsem uvolněnější. Jen doufám, že to vydrží do zítra, protože tu bude výborná atmosféra a přijde pár lidí, co mě podpoří," řekl Koudelka.

Na stupních vítězů v této sezoně zatím nestál. "Šance na pódium určitě je, ale nechci předbíhat," dodal. Stoch v kvalifikaci skončil druhý se stejným výkonem jako Koudelka, ale dostal známku o 4,2 bodu horší. Třetí byl Prevcův mladší bratr Domen (127,5 m). Hlava obsadil 28. místo se 118 metry, Janda byl třicátý (118,5) a Matura šestatřicátý (114,5).

Zdroj: ČTK, skoky.net

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.