ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra
SP v alpském lyžování

Vonnová i přes bolest v koleni zvýšila své vedení v seriálu

Velikost textu:

Soldeu (Andorra) - Lindsey Vonnová překonala bolest kolena a díky 13. místu v kombinaci v Andoře zvýšila celkové vedení v hodnocení seriálu Světového poháru. Její švýcarská rivalka Lara Gutová totiž nedokončila slalom. Z vítězství se v Soldeu-El Tarter radovala Kanaďanka Marie-Michele Gagnonová, první dva body v sezoně má Kateřina Pauláthová.

Lindsey Vonnová
Lindsey Vonnová

Vonnová po sobotním pádu skončila v nemocnici, s oteklým kolenem a vlasovou zlomeninou však vyhrála dnešní superobří slalom do kombinace a start i ve slalomu se jí vyplatil. Gutová totiž závod nedokončila a její odstup od Vonnové se zvýšil na 28 bodů.

"Jestli si někdo myslel, že to bylo jen divadlo, tak se mýlil. Koleno bolelo, ale nejsem fňukna a chtěla jsem bojovat. Jsem kousek před cílem a nikdy se nevzdám," popsala Vonnová své rozpoložení tři týdny před koncem sezony. V sobotu v nemocnici jí lékaři vytáhli z kolena krev a pro závod musela sáhnout po druhé ortéze. Tu na pravém koleně už nosí déle kvůli dvěma operacím.

"Při super-G bylo koleno stabilní, i když hodně oteklé. Původně jsem si před slalomem myslela, že budu útočit, ale když jsem slyšela, že Lara vypadla, jela jsem víc na jistotu. Cíl získat důležité body jsem splnila," řekla Vonnová. Po závodu ale zamířila na magnetickou rezonanci. "Uvidíme, jak je to vážné. Snad bude stačit pár dnů klidu," dodala lyžařka, která už má v držení dvacet křišťálových glóbů (z toho čtyři velké) a na kontě 76 výher ve Světovém poháru.


Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.