ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla
ME v biatlonu

Soukup získal v závodě s hromadným startem stříbro, Jislová byla šestá

Velikost textu:
aktualizováno 28. 2. 2016 14:41

Ťumeň - Český biatlonista Jaroslav Soukup prokázal před mistrovstvím světa vzrůstající formu, když na závěr evropského šampionátu v Rusku vybojoval druhé místo v závodě s hromadným startem. Solidně se ve stejné disciplíně dařilo i českým ženám - Jessica Jislová obsadila šestou příčku, Barbora Tomešová skončila celkově devátá. Z prvenství se radovala Němka Kummerová.

Jaroslav Soukup
Jaroslav Soukup

V Ťumeni na Sibiři prohrál třiatřicetiletý český reprezentant jen s Němcem Florianem Grafem a mohl se tak radovat z třetí evropské medaile. Přidal ji do sbírky k trofejím z mistrovství světa i olympijských her v Soči. Soukup si tímto výsledkem pojistil místo v reprezentačním výběru pro MS v Oslu, které začne ve čtvrtek.

Jaroslav Soukup pro web Českého biatlonu: "Jsem hlavně moc rád, že jsem se srovnal se střelbou. To mé pohodě pomohlo asi nejvíc. Ve stíhačce to pro mě (v běhu) byla jedna velká krize, velké trápení, ale v 'masáku' jsem se konečně probudil, konečně nebyl běh tak těžkopádný. Najednou jsem cítil sílu i energii a byl jsem ostatním schopný konkurovat. Ovšem pocitově to stále není ta moje top forma."

Soukup se dnes opět mohl opřít o střelbu a s jedním trestným kolem skončil za Grafem druhý o 4,1 sekundy. "Škoda rány na druhé ležce, na trati předvedl maximum. Graf měl ale v cílovém kopci více sil," řekl trenér českého výběru na ME Aleš Ligaun. Předchozí evropské medaile (zlato a stříbro) má Soukup z let 2006 a 2007 vždy ze sprintu.

přehrát video
Soukup se dočkal již třetí medaile z mistrovství Evropy

V závodě žen to byl z českého pohledu souboj Jislové, Tomešové a Jitky Landové o jedno volné místo v nominaci pro MS. Dnešní závod vyšel lépe Jislové, od medaile ji nakonec dělilo více než půl minuty.

Jislová se nicméně v hromadném závodě dlouho držela na stupních vítězů a do závěrečné střelby vstupovala ze druhého místa.

Jessica Jislová
Jessica Jislová

"Útok na medaili se bohužel nezdařil. Byl to kousek od vytoužené bedny, ale máme umístění na pódiu a slavnostní vyhlášení (pro šest nejlepších). Bára ještě byla devátá, před závodem bych to bral, teď jsem mírně zklamán," řekl České televizi trenér B týmu Marian Málek.

Výsledky mistrovství Evropy v biatlonu:

Závody s hromadným startem:

Muži (15 km): 1. Graf (Něm.) 38:20,5 (1 tr. okruh), 2. Soukup (ČR) -4,1 (1), 3. Iljev (Bulh.) -8,5 (2), ...17. Václavík (ČR) -1:36,6 (4).

Ženy (12,5 km): 1. Kummerová (Něm.) 36:05,1 (2 tr. okruhy), 2. Fialková (SR) -8,0 (3), 3. Tandrevoldová (Nor.) -11,3 (4), ...6. Jislová -46,1 (3), 9. Tomešová (obě ČR) -54,1 (4).

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.