ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk

Ještě že nakonec jely hokejistky, hodnotí Doktor mládežnickou olympiádu

Velikost textu:

Praha - Česká výprava může označit svou misi na zimní olympiádě mládeže za úspěšnou. Z norského Lillehammeru se vrátila s pěti medailemi. Spokojený je i šéf výpravy Martin Doktor. "Tohle jsme přesně chtěli a očekávali. Atmosféra tam byla doopravdy skvělá," uvedl v rozhovoru pro ČT sport. 

přehrát video
V Norsku byla skvělá atmosféra. Doktor a Erbenová hodnotí olympiádu mládeže

Stříbro na ZOH mládeže vybojovaly hokejistky do 16 let, které ve finále podlehly favorizovaným Švédkám. Stříbrné bylo také krasobruslařské sportovní duo Anna Dušková - Martin Bidař, které nejdříve uspělo v soutěži sportovních dvojic a pak i v rámci mezinárodních týmů. Bronzové medaile si přivezli skikrosařka Klára Kašparová a sdruženář Ondřej Pažout.

"Neočekával jsem žádné výsledky dopředu, i když jsem samozřejmě věděl, že naděje máme. Jsem rád, že si sportovci přivezli kromě medailí i zážitky. Norsko je sportovní národ, zimní sporty mají v krvi, i soutěže byly krásně připravené," chválil Doktor. Až na několik drobných obtíží bylo prý vše v pořádku. "Nepřijelo nám auto, které mělo někam odvézt tým, ale to se prostě stává," dodal.

Výpravu jinak trápily klasické potíže. "Bylo tam nachlazení, jednu medailistku jsme měli potlučenou, pak strávila zbytek pobytu o berlích, ale nic vážnějšího nebylo," uvedl Doktor, který má velkou radost z úspěchu českých hokejistek.

"Byly skvělé, stejně jako Anička s Martinem. I bronzoví medailisté byli perfektní, ale jeden z největších zážitků byl, když jsem mohl být na trati běžeckého lyžování," sdělil Doktor. Barbora Havlíčková podle něj v závodě nechala opravdu všechno. "Byla v podstatě o dva roky mladší než všechny soupeřky a vybojovala krásné sedmé místo," zdůraznil.

"Olympiáda byla těžká, nebylo to určitě zadarmo. Musely jsme na sobě pracovat, abychom byly jako tým, důvěřovaly si a společně se nám to povedlo. Jsem hrdá na to, že jsme to ve finále takhle zvládly," doplnila kapitánka hokejistek Magdalena Erbenová. Původně se přitom uvažovalo, že do Lillehammeru pojedou místo dívek chlapci. "Rozhodl Český svaz ledního hokeje a byla to velice dobrá volba," připomněl Doktor.

Sportovní ředitel Českého olympijského výboru by byl rád, kdyby stát myslel na podporu mládežnického sportu daleko více. "Mládež je strašně důležitá, z těchto sportovců nám pak vyrůstají hvězdy. Bez práce jejich trenérů bychom neměli nic, snad to takhle půjde dál. Byl bych rád, kdybychom se jednou dostali na úroveň okolních států, které dávají do sportů mládeže daleko větší peníze. Jen nechci, abychom byli stále v pozici, kdy nejsou finance," řekl Doktor.

Příští olympijské hry mládeže se uskuteční v létě 2018 v Buenos Aires, ty zimní pak o dva roky později ve švýcarském Lausanne.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.