ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Hokejistky na zlato z OH mládeže nedosáhly, ve finále prohrály se Švédskem

Velikost textu:
aktualizováno 21. 2. 2016 20:20

Lillehammer – České hokejistky do 16 let si z olympiády dětí a mládeže odvezou stříbrné medaile. Svěřenkyně Rudolfa Vally ve finále nestačily na obhájkyně zlata ze Švédska, kterému podlehly 1:3. Druhé stříbro na hrách vybojovali i krasobruslaři Anna Dušková a Martin Bidař. Po druhém místu v soutěži sportovních dvojic obsadili stejnou pozici také v závodě týmů.

přehrát video
České hokejistky na olympiádě mládeže vybojovaly stříbro

Češky na výběr Tre Kronor narazily už v základní skupině a podlehly mu 0:2. Ve finále tak své jediné zaváhání na turnaji chtěly napravit.

Do finálového střetnutí však lépe vstoupily Švédky. Už v osmé minutě české obraně ujela Sofie Lundinová a přesnou ranou pod břevno poslala severskou zemi do vedení.

Česká reprezentace dokázala vyrovnat čtyři vteřiny před první sirénou. K odraženému puku se dostala Laura Lerchová a trefila odkrytou švédskou branku.

Švédsko ale zápas zlomilo ve druhé třetině. Nejprve druhý zásah v utkání zaznamenala Lundinová, která zaskočila střelou od modré čáry brankářku Karolínu Juřicovou. Třetí branku žlutomodrých pak přidala Agnes Wilhelmssonová přesnou ranou do horní části branky.

Češky se v závěrečné části pokusily ještě s výsledkem něco udělat, avšak další gól už nezaznamenaly.

Anna Dušková a Martin Bidař
Anna Dušková a Martin Bidař

Bidař s Duškovou slavili společně s Francouzi, Lotyši a Ukrajinci

V závodě smíšených týmů – a to smíšených jak z hlediska pohlaví, tak národnosti, nastoupila česká dvojice Anna Dušková a Martin Bidař spolu s dalšími čtyřmi krasobruslaři z Francie, Ukrajiny a Lotyšska.

České naděje zastupovaly své družstvo v jediné ze čtyř kategorií. Mezi sportovními páry opět vynikly a skončily o necelý bod druzí za Rusy.

K celkovému vítězství nakonec týmu Future chyběly tři body. Zlato získal tým nazvaný Touha složený ze zástupců Ruska, Spojených států a Číny.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.