ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan
SP V SEVERSKÉ KOMBINACI

Frenzel si po výhře v Trondheimu upevnil vedení v SP a nahání Manninena

Velikost textu:

Trondheim (Norsko) – Jestli si udrží formu a nezradí ho zdraví, Eric Frenzel by se v blízkých letech mohl stát nejúspěšnějším sdruženářem všech dob. Německý reprezentant si díky triumfu v Trondheimu nejenže upevnil vedení ve Světovém poháru, ale zároveň vybojoval 29. vítězství v kariéře, kterým se osamostatnil na druhém místě historických tabulek. Více triumfů posbíral už jen legendární Fin Hannu Manninen (48 výher).

Radující se Eric Frenzel
Radující se Eric Frenzel

Český reprezentant Miroslav Dvořák, který se vrací po prodělané mononukleóze, tentokrát po skoku nastoupil i do běžecké části a skončil těsně za body na 33. místě, což je jeho nejlepší výsledek v sezoně. Druhý Čech Tomáš Portyk figuroval po skoku na 18. místě, na startu desetikilometrové trati se už ale neobjevil.

Frenzel odstartoval do závodu ze druhého místa po skoku a nakonec vyhrál s téměř šestnáctisekundovým náskokem před nejlepším sdruženářem z můstku Akitem Watabem z Japonska. Třetí místo před domácími fanoušky obsadil vítěz úterního závodu Jörgen Graabak.

V průběžném pořadí SP už Frenzel vede před Watabem o 147 bodů a útočí na čtvrtý celkový triumf v seriálu v řadě. Takovou sérii trofejí dosud dokázal nastřádat jen Manninen, který sdruženářům kraloval v letech 2004 až 2007.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.