ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Sjezdaři mají kvalitní zázemí a chtějí v SP pravidelně bodovat

Velikost textu:

Praha - Nejlepší zabezpečení v historii má český mužský tým před novou sezonou sjezdového lyžování s vrcholem na únorovém MS ve Val d'Isere. Závodnická sestava Ondřej Bank, Kryštof Krýzl, Filip Trejbal a Martin Vráblík věří, že se to projeví i na jejich výkonnosti. Pozdější nástup do sezony čeká Banka, který si v lednu zlomil nohu při sjezdu ve slavném Kitzbühelu v Rakousku a na lyžích nyní trénuje zhruba měsíc.

Filip Trejbal
Filip Trejbal

Sjezdaři spojili síly v jednom týmu, mají své osobní trenéry, servismany i fyzioterapeuta. "Od této sezony máme tým profesionálně zabezpečený jako nikdy předtím, jako ostatní silné země. I když do ideálu bychom ještě něco potřebovali, věříme, že se to projeví i na bodování ve Světovém poháru," řekl manažer týmu Tomáš Bank. Jen mu je líto úzkého kádru. "Když se někdo zraní, jen těžko ho nahradí někdo další," připomněl potíže svého bratra. 

Český tým ladí na své první závody Světového poháru ve finském Levi v polovině listopadu. Úvodní díl seriálu příští víkend v rakouském Söldenu absolvuje pouze Petr Záhrobský, který se připravuje s týmem svého otce, v němž je i nejlepší česká sjezdařka Šárka Záhrobská. Ta rovněž pojede v Söldenu obří slalom. 

Trejbal s Krýzlem trénovali v létě rychlostní disciplíny v Chile a oba si osmnáctidenní přípravu ve vysoké nadmořské výšce pochvalovali. "Určitě to splnilo účel. Hodně jsme trénovali sjezd a super-G. Věřím, že mi ten trénink pomůže hlavně v superkombinaci," komentoval to Trejbal. Jeho hlavní disciplínou ale zůstává slalom, v němž je juniorským mistrem světa. "Budu jezdit i superkombinaci a chtěl bych se udržet na bodovacích místech ve svěťáku jak loni," prohlásil. 

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.