Vonnová ovládla v Zauchensee po sjezdu i super-G

Zauchensee - Americká lyžařská hvězda Lindsey Vonnová vyhrála v Zauchensee i superobří slalom Světového poháru. Po sobotním sjezdu v Rakousku triumfovala i v nedělním závodě, a to s náskokem sedmi desetin sekundy před vedoucí ženou seriálu Larou Gutovou a v průběžném pořadí ztrácí na Švýcarku už jen 38 bodů. Jediná česká závodnice na startu Klára Křížová zaostala za vítězkou o 4,40 sekundy a umístila se v páté desítce. Od bodované třicítky ji na 43. příčce dělilo 1,31 sekundy.

Lindsey Vonnová
zdroj: ČTK/AP autor: Marco Trovati

Jednatřicetiletá Vonnová, jež v SP debutovala v roce 2000, rozšířila svou rekordní bilanci o 73. vítězství v kariéře. V superobřím slalomu vyhrála i druhý závod v sezoně a vede pořadí disciplíny. Průběžně druhá je Rakušanka Cornelia Hütterová, která skončila, stejně jako v prosincovém závodu v Lake Louise třetí.

Na čas Vonnové dlouho útočila Němka Viktoria Rebensburgová, která na posledním mezičase vedla před Američankou o 35 setin. Po velké chybě těsně před cílem ale musela téměř zastavit a nakonec obsadila se ztrátou 1,85 sekundy jedenácté místo. "Byl to perfektní víkend," pochvalovala si Vonnová. "Myslela jsem, že mě Lara nebo Vicky porazí. V prostředku jsem jela trochu moc opatrně, mohla jsem to jet čistěji. Spodek jsem ale sjela dobře," řekla.

Rebensburgová byla ze zaváhání hodně rozladěná. "Až do té chyby to byla dobrá jízda, o to víc mě to štve," řekla šestadvacetiletá Němka. "Je ale dobré vědět, že můžete s Vonnovou závodit, když se vám jízda povede. Jsem přesvědčená, že to jednou vyjde," dodala.

Jednatřicetiletá Vonnová, jež v SP debutovala v roce 2000, rozšířila svou rekordní bilanci o 73. vítězství v kariéře. V superobřím slalomu vyhrála i druhý závod v sezoně a vede pořadí disciplíny. Průběžně druhá je Rakušanka Cornelia Hütterová, která dnes skončila, stejně jako v prosincovém závodu v Lake Louise třetí.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Zauchensee (Rakousko):

Ženy - superobří slalom: 1. Vonnová (USA) 1:12,75, 2. Gutová (Švýc.) -0,70, 3. Hütterová (Rak.) -1,25, 4. N. Fanchiniová (It.) -1,26, 5. Görglová (Rak.) -1,30, 6. Marsagliaová (It.) -1,34, 7. Schmidhoferová (Rak.) -1,46, 8. Klingová (Švéd.) -1,57, 9. Schnarfová -1,58, 10. Brignoneová (obě It.) -1,79, ...43. Křížová (ČR) -4,40.

Průběžné pořadí superobřího slalomu (po 2 závodech): 1. Vonnová 200 b., 2. Hütterová 120, 3. Gutová 116, 4. Tipplerová (Rak.) 100, 5. Schnarfová a N. Fanchiniová obě 79.

Průběžné pořadí SP (po 17 závodech): 1. Gutová 738, 2. Vonnová 700, 3. Hansdotterová (Švéd.) 521, 4. Lösethová (Nor.) 406, 5. Hütterová 394, 6. Rebensburgová (Něm.) 388, ...12. Strachová (ČR) 271, 102. Křížová 6.