ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar
SP V ALPSKÉM LYŽOVÁNÍ

Čistý hattrick pro Vonnovou. V Lake Louise ovládla i super-G

Velikost textu:

Lake Louise (Kanada) – Nejprve v Lake Louise ovládla oba sjezdy a zlatý hattrick Lindsey Vonnová dovršla v superobřím slalomu, který jasně ovládla. Americká lyžařka si připsala jubilejní sedmdesáté vítězství ve Světovém poháru. Česká lyžařka Klára Křížová skončila v prvním super-G sezony pětatřicátá a do bodované třicítky se stejně jako v minulých dvou dnech nevešla.

Slavící Lindsey Vonnová
Slavící Lindsey Vonnová

Jednatřicetiletá Vonnová vítězným hattrickem potvrdila, že je královnou Lake Louise, přezdívaného na její počest "Lake Lindsey". Čtyřnásobná vítězka SP si v tomto kanadském středisku připsala už osmnácté vítězství a dojela si pro něj s obrovským náskokem.

Překvapivě druhou Tamaru Tipplerovou za sebou nechala o 1,32 sekundy, třetí byla o další tři setiny jiná Rakušanka Cornelia Hütterová. Čtyřiadvacetiletá Tipplerová se dostala na stupně vítězů poprvé v kariéře, jejím nejlepším výsledkem bylo šestnácté místo ze sobotního sjezdu.

"Jsem hodně spokojená. Měla jsem větší náskok, než jsem očekávala. Byl to perfektní závěr perfektního víkendu," řekla Vonnová, jež se díky třem vítězstvím ve třech dnech dostala o čtyři body do čela hodnocení SP před krajanku Mikaelu Shiffrinovou. Specialistka na technické disciplíny dnes absolvovala první super-G v kariéře a nevedla si špatně, skončila patnáctá.

Stejně jako v minulých dvou dnech dojela Křížová ve čtvrté desítce. Na Vonnovou ztratila šestadvacetiletá zlínská rodačka 3,94 sekundy, k prvním bodům v sezoně jí chybělo více než půl sekundy.

SP v sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada):

Ženy - superobří slalom: 1. Vonnová (USA) 1:19,79, 2. Tipplerová -1,32, 3. Hütterová (obě Rak.) -1,35, 4. Schnarfová (It.) -1,49, 5. Sejerstedová (Nor.) -1,66, 6. Rebensburgová (Něm.) -1,76, 7. Gutová (Švýc.) -1,77, 8. Schmidhoferová (Rak.) -1,84, 9. N. Fanchiniová (It.) -1,88, 10. Weiratherová (Licht.) -2,09, ...35. Křížová (ČR) -3,94.

Průběžné pořadí SP (po 7 závodech): 1. Vonnová 300, 2. Shiffrinová (USA) 296, 3. Gutová 258, 4. Hütterová 200, 5. Hansdotterová (Švéd.) 195, 6. Rebensburgová 172, ...12. Strachová (ČR) 110.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.