ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Prolog seriálu Ski Classics ovládl tým United Bakeries

Velikost textu:
aktualizováno 5. 12. 2015 16:41

Livigno (Itálie) – Seriál vytrvalostních závodů v běhu na lyžích Ski Classics odstartoval prologem v Livignu, kde se po vzoru Tour de France jela týmová časovka mužů, k níž se navíc připočítával čas žen ze závodu s hromadným startem. Lukáš Bauer, který stále doléčuje naražená žebra, mohl být pyšný na svůj tým PIONEER Investments - CRAFT. Nejlepší ženou se stala totiž jeho členka Lina Korsgrenová. Celkové vítězství si připsal tým United Bakeries. Závod La Sgambeda můžete sledovat zítra, tedy v neděli 6. 12., od 9:30 na ČT sport či našem webu.

přehrát video
Seriál Ski Classic odstartoval prolog, vidět byly i české barvy

Do hodnocení prologu se počítal vždy výsledek nejlepší ženy a trojnásobek času třetího běžce ze sestavy mužů. Korsgrenová porazila ve finiši loňskou celkovou vítězku Ski Classics Rakušanku Kateřinu Smutnou. "Myslela jsem na stupně vítězů a výhra je úplně super. Povedlo se mi i ušetřit energii na neděli," uvedla Korsgrenová.

Časovku mužů ovládlo norské trio United Bakeries Johan Kjölstad, Öystein Pettersen a John Kristian Dahl. Bauerův tým tvořili Ondřej Horyna, Estonec Algo Kärp, Jan Šrail a Petr Novák.

"Kluci výborně spolupracovali a zajeli velmi slušný výsledek. Páté místo celkově je bomba. Vše vyšperkoval výkon Liny," řekl šéf Pioneerů Bauer, který nestartoval, protože po zlomenině palce a naražených žebrech teprve začal trénovat.

Z českých týmů skončil na 8. místě Atlas Craft Team, za který jezdí například Jiří Ročárek či loňská členka Bauerova týmu Adéla Boudíková, a Stanislav Řezáč byl s celkem Silvini Madshus devátý. 

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.