ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Prezident FIS Kasper pochválil přípravy Liberce na lyžařské MS

Velikost textu:

Liberec - Prezident mezinárodní lyžařské federace FIS Gian Franco Kasper vyjádřil spokojenost se stavem příprav na mistrovství světa v klasickém lyžování, které se uskuteční od 19. února do 1. března 2009 v Liberci. Kasper pochválil české pořadatele po pondělní prověrce zázemí i sportovišť, k nimž měl jen několik menších připomínek. Kasper prohlásil, že pro FIS nejsou podstatné personální změny v organizačním výboru, ale příprava a celé zabezpečení šampionátu.

Logo Mistrovství světa v klasickém lyžování
Logo Mistrovství světa v klasickém lyžování
Otevřít galerii
 • Logo Mistrovství světa v klasickém lyžování autor: ČT24, zdroj: Liberec2009.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/294/29380.jpg?1215016374
 • Znělka libereckého MS v klasickém lyžování autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/295/29401.jpg?1215021713
 • Kateřina Neumannová autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/86/8556.jpg?1203086115
 • Jaroslav Honců autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/80/7956.jpg?1202756593

"Inspekce byla velmi detailní, získali jsme dokonalý přehled o sportovištích, ubytování, lékařském zabezpečení, dopravě sportovců i všech dalších podrobnostech. Důležitou zprávou pro FIS je, že se premiér Topolánek zaručil stoprocentním finančním pokrytím celé akce," řekl dnes Kasper na zasedání lyžařských novinářů Forum Nordicum v Liberci.

Prezidentka organizačního výboru Kateřina Neumannová však jeho poslední vyjádření korigovala, podle ní došlo ve věci premiérových záruk nejspíš k chybné interpretaci. "S premiérem Topolánkem jsem se spojila telefonicky. Žádnou vládní garanci na finanční pokrytí FIS nedal, protože k něčemu podobnému ani nemá mandát," uvedla Neumannová, která dodala, že Liberec dostal vládní záruky během kandidatury Liberce na pořádání světového šampionátu. "Tyto garance se týkaly bezpečnosti účastníků a také podílení se na výstavbě sportovních areálů. Některé tyto garance ještě běží," dodala.

Kasper uvedl, že federace měla pouze několik drobných připomínek, které se týkaly jednotlivých sportovišť ve Vesci a na Ještědu. "Musím přiznat, že není snadné pořádat v této lokalitě mistrovství světa," uvedl Kasper čtyři měsíce před zahájením šampionátu. Neumannovou potěšilo, že finální prověrka dopadla dobře. "Kontrola byla velmi podrobná, museli jsme odpovídat na spoustu dotazů. A byla už poslední z takto rozsáhlých kontrol. Máme už připraveno vše, co souvisí s mistrovstvím světa. Jak začne mrznout, tak můžeme připravovat sníh. Už zbývá jen dolaďování některých drobností," řekla Neumannová.

Obavy o sníh, které je trápily při letošních závodech Světového poháru, liberečtí pořadatelé nemají. "Potřebujeme jen, aby deset dnů před šampionátem mrzlo. Sněhová děla máme připravena a za tuto dobu by měla vyrobit dostatečné množství technického sněhu," tvrdí generální sekretář mistrovství světa Jaroslav Honců.

Současným největším problémem severočeských organizátorů je špatná komunikace s agenturou APF, která vlastní mediální práva na pořádání šampionátu. "Nemáme vyřešenou dopravu organizačního výboru, neboť máme svázané ruce při jednání. Agentura APF nám nedovolí jednat o pronájmu automobilů, zabezpečení kateringu, nemáme zatím připraveny žádné suvenýry a také žádné podklady. Prezident Kasper slíbil, že se situace s APF musí vyřešit do konce tohoto týdne. V opačném případě bychom mohli začít jednat sami," řekl Honců.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.