ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Sáblíková začala sezonu dvěma triumfy a rekordem v Inzellu

Velikost textu:

Inzell (Německo) - Rychlobruslařka Martina Sáblíková má za sebou velmi podařený vstup do sezony. Na otevřeném oválu v německém Inzellu zvítězila v závodech na 1500 a 3000 metrů. Na tříkilometrové trati vítězka Světového poháru na dlouhých tratích a mistryně světa dokonce překonala deset let starý rekord dráhy, který držela slavná Němka Claudia Pechsteinová. Na poloviční trati Sáblíková porazila o více než dvě sekundy svou velkou soupeřku a olympijskou vítězku Ireen Wüstovou z Nizozemska, když jako jediná pokořila hranici dvou minut.

Martina Sáblíková
Martina Sáblíková

Nejlepší česká sportovkyně loňského roku navíc překvapila na sprinterské trati 500 metrů, kde zaostala jen o čtyři setiny za italskou specialistkou Chiarou Simionatovou. Sáblíková tak naznačila, že sprinty by ve vícebojích už nemusely být její slabinou. "Martina už je jiná než před rokem. Tréninku svojí slabiny se nevyhýbala, odstraňuje ji," uvedl trenér Petr Novák v tiskové zprávě. "Tušil jsem po kvalitním tréninku na kole a při běhání v posledních týdnech v Alpách, že bude silná. Ale že bude až tak dobrá i na bruslích, které obula pořádně až před třemi dny, to jsem nevěděl," prohlásil. Světový pohár v rychlobruslení začne za měsíc.

Vedle Sáblíkové a Andrey Jirků se v seriálu může objevit šestnáctiletá Karolína Erbanová, která se pokusí splnit kritéria za týden právě v Inzellu. Na dlouhém oválu v Bavorsku se objevila i česká reprezentantka v shorttracku Kateřina Novotná, která koketuje s myšlenkou, že by zkusila štěstí u "konkurence". "Pokud si v zimě najde čas i ke speciálnímu tréninku na dlouhé dráze, platí, že může usilovat o místo v našem reprezentačním týmu na OH 2010," uvedl trenér Sáblíkové Novák.

Zdroj: AAP, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.