ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Špindlerův mlýn uvidí závody lyžařského SP v březnu 2011

Velikost textu:
aktualizováno 10. 10. 2008 16:17

Praha - Světový pohár ve sjezdovém lyžování žen se vrátí do České republiky. Od rozdělení Československa hostil Špindlerův Mlýn vrcholné závody ve slalomu a obřím slalomu v prosinci roku 2005, podruhé letos v lednu a do třetice se "bílý cirkus", jak se závodům SP v alpských disciplínách přezdívá, přesune do Krkonoš v atraktivním termínu uprostřed týdne od 11. do 12. března roku 2011.

Ondřej Bank
Ondřej Bank
Otevřít galerii
 • Ondřej Bank zdroj: ČTK-AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Astrid Jacobsenová autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Denise Karbonová autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Jsme moc rádi, že jsem ten termín dostali, protože to vypadalo, že máme tak na pět let utrum," řekl za organizační výbor Aleš Krýzl ze Skiklubu Špindl. Oba dosavadní závody SP se ve Špindlerově Mlýně jely na přelomu roku, kdy mají organizátoři často problémy se sněhem a v lednu i s přeplněným střediskem turisty. Krýzla těší, že účastníci a diváci nebudou mít problém s dopravou jako v týdnu po Silvestru. "Březen je v tomto směru naprosto vyhovující," dodal.

Světový pohár přijde hned po mistrovství světa

Světový pohár ve slalomu a obřím slalomu se pojede krátce po mistrovství světa v Garmisch-Partenkirchenu a nedlouho před finále seriálu. "Zástupci mezinárodní federace měli koncepci, aby závodili muži i ženy najednou, ale na to má finance jen pár středisek," vysvětlil Krýzl, jak jednání s FIS probíhala. Loni při termínové schůzi Špindlerův Mlýn termín neměl, dostal jej na zasedání v Curychu. 

Tlak na FIS vyvíjel on sám, Svaz lyžařů České republiky, předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek jako dlouholetý člen Mezinárodní lyžařské federace a osobní dopis na FIS poslal prý dokonce i předseda vlády Mirek Topolánek.

Marketingové záležitosti jsou otázkou času

"Naštěstí se nám podařil závod Světového poháru letos v lednu," vypíchl
funkcionář, co také pomohlo. Rozpočet lednového závodu byl kolem dvaceti milionů, ale o ekonomické rozvaze kolem SP v roce 2011 ještě Krýzl hovořit nechtěl. "Teď netušíme, co se bude dít," řekl. Podepsanou mají pouze smlouvu na televizní práva, o marketingu se bude teprve jednat.

Ve Špindlerově Mlýně chtějí pořadatelé i další závody SP. První volný termín je 19.-20. prosince 2012 na super-G a superkombinaci. Hlavním problémem však bude přesvědčit zástupce FIS, že červená sjezdovka ve Svatém Petru má dostatečné parametry pro superobří slalom.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.