ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
Alpské lyžování

Bank se rozhodl pokračovat. Chci lyžovat, říká

Velikost textu:

Praha - Ondřej Bank se rozhodl, že bude pokračovat ve své kariéře na světových svazích. Návrat do soutěží po těžkém pádu na MS mu může zhatit už jen zdravotní stav. Pokud ho nebude bolet koleno a kotník, jeho kariéra bude pokračovat. Věnovat by se chtěl pouze sjezdům a superobřím slalomům.

Ondřej Bank
Ondřej Bank

Bankovo už mnohokrát operované koleno a pochroumaný kotník mohou zlobit. Proto se Bank rozhodl klouby otestovat v zátěži na lyžích. A pokud zkouška dopadne dobře, kariéru si prodlouží. "Když to bude v pohodě, jedu dál. Už jsem nastavený na to, že chci lyžovat," řekl. "Ale může se stát, že to nepůjde. Nebudu pak chtít další dva měsíce čekat, chci odjezdit sezonu, aby mě nic netrápilo," připustil.

Zatím ale všechno připravuje na návrat. Jezdí na kole, plave, aktivoval servismany, kteří pracují na nových lyžích, připraven je kouč Tomáš Bank. "Všechno děláme tak, že jedeme dál," uvedl. "Tělo je docela dobré, koleno vypadá v pohodě, ale kotník jsem nikdy zraněný neměl, takže nevím, jak to bude," popsal svůj aktuální stav Bank, kterého ještě čeká za dva týdny kontrolní magnetická rezonance. "Teď se ale docela nudím a chci lyžovat, to mi říká hlava. A všichni kolem mě jsou také natěšení a připravení," prohlásil.

Bank se rozhodl, že se bude věnovat jen sjezdům a superobřím slalomům. "Nejsem schopen otestovat a udělat stoprocentně lyže na všechny disciplíny," objasnil důvod chystané specializace. Trénovat bude i obří slalom, do závodů však nastupovat nebude. Chce ale startovat v kombinaci. Vrcholem sezony by pro něj měl být legendární sjezd v Kitzbühelu. "To je nejvíc, tam to letos budu směřovat, i když jsem nikdy neladil formu na jeden závod," uvedl. 

Pád Ondřeje Banka
Pád Ondřeje Banka

Na svůj pád z MS se raději ani nepodíval. Ale sjezd chce jezdit dál i proto, že má dobrou výchozí pozici díky získaným FIS bodům. "Můžu od prvních závodů atakovat dobrá místa, ale poslední zkušenost ve sjezdu není dobrá. Bude zajímavé, jak se budu schopen k tomu postavit," řekl. "Uvidíme, jestli si na tuhle psychologickou práci někoho přizvu, ale většinou jsem to zvládal v kariéře dobře. Ale je jasné, že už se nikdy nebudu chovat divoce jako dvacetiletý závodník," podotkl.

Důležitým bodem v jeho rozhodování, zda pokračovat, letos byly i finance. "Ten pád bohužel prodával daleko lépe než olympiáda," konstatoval pátý muž z obřího slalomu v Soči. "Takže sponzoři jsou spokojení. Dosah a odezva je daleko větší, možná až třikrát v porovnání s olympiádou. Takže sezona je zajištěná. I proto to chci zkusit, podmínky na to mám dobré," prozradil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.