ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

V Liberci bude v prosinci závod Světového poháru sdruženářů

Velikost textu:

Curych - V dějišti mistrovství světa v klasickém lyžování Liberci se 13. a 14. prosince uskuteční závod Světového poháru sdruženářů. Generálku na únorový šampionát dnes severočeskému městu přidělila Mezinárodní lyžařská federace FIS. Na zasedání úseku severské kombinace v Curychu zároveň schválila na 10. února 2009 závod v německém Klingenthalu, takže v nadcházející sezoně SP budou sdruženáři závodit celkem ve třinácti střediscích.

Magnus Moan
Magnus Moan
Otevřít galerii
 • Magnus Moan https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/32/3139.jpg?1199462073
 • Tomáš Slavík autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/88/8722.jpg?1203256970
 • Petter Tande autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Mezinárodní federace rovněž schválila zjednodušení formátu sdruženářských soutěží, nově se bude závodit vždy v jednokolovém skoku a desetikilometrovém běhu. Z programu Světového poháru zmizí individuální závody ve sprintu s během na 7,5 kilometru a na dlouhé trati se dvěma koly skoku a patnáctikilometrovým během. "Shodli jsme se, vše bylo schváleno jednomyslně. Vracíme se ke kořenům kombinace, abychom tuto disciplínu zatraktivnili," řekl šéf FIS pro skoky a severskou kombinaci Walter Hofer. 

Novinka posledních sezon, závod s hromadným startem a obráceným pořadím disciplín, se uskuteční jen v italském Val di Fiemme. Pak bude na programu mistrovství světa v Liberci, odkud už ho mezinárodní federace nemohla vyřadit. "Tam už změna nebyla možná. Jestli tato soutěž zůstane v programu, rozhodneme na základě zkušeností z mistrovství světa," uvedl Hofer. 

Na olympijských hrách zůstanou vedle týmové soutěže dvě individuální disciplíny. Před desetikilometrovým během se bud skákat ze středního a velkého můstku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.