ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Novák navázal na Řezáče a jako druhý Čech ovládl FIS Marathon Cup

Velikost textu:

Chanty Mansijsk (Rusko) – Český dálkový běh na lyžích není jenom o Stanislavu Řezáčovi. Skvělý úspěch si na své konto připsal také Petr Novák, jenž vyhrál poprvé v kariéře celkové pořadí FIS Marathon Cupu. Svůj triumf zpečetil sedmým místem ve finále série, UgraSki maratonu v ruském Chanty Mansijsku.

Dálkový běžec Petr Novák
Dálkový běžec Petr Novák

Novák se stal druhým českým běžcem, který FIS Marathon Cup ovládl. Před ním to dvakrát dokázal Stanislav Řezáč, ten byl nejlepší v letech 2005 a 2012.

Dvaatřicetiletý Novák absolvoval osm z devíti závodů FIS Marathon Cupu. Z vítězství se radoval v polském Biegu Piastow a třikrát dojel druhý. "Je to tam, celkové vítězství ve FIS Marathon Cupu!" radoval se Novák na sociálních sítích. Za celkový triumf získal odměnu 7400 eur, v přepočtu dvě stě tisíc korun.

V závěrečném ruském maratonu na 50 km bruslením v sibiřském Chanty Mansijsku dojel dvě minuty za vítězným Švýcarem Tonim Liversem. "Trápení, ale stačilo to na sedmé místo a prioritou bylo celkové vítězství," řekl Novák.

Jeho největší soupeř v boji o prvenství Francouz Benoit Chauvet dojel jen o dvě místa lépe, což karlovarskému běžci stačilo, aby uhájil vedoucí pozici a vylepšil loňské i předloňské čtvrté místo.

V příští sezoně by Novák rád pokračoval ve stejném scénáři závodů, ale více se zapojí i do prestižnější série Ski Classics. "Ale rád bych byl v týmu, který Ski Classics jezdí. S kým to bude, zatím nevím, ale nějaká jednání probíhají. Můj hlavní cíl pro příští rok je Vasův běh," řekl před startem v Rusku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.