ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Švédové jsou mistry světa v curlingu, ve finále porazili Norsko

Velikost textu:

Halifax - Mistry světa v curlingu se stali v kanadském Halifaxu Švédové. V nedělním finále porazili obhájce titulu z Norska 9:5 a po roční přestávce se vrátili na světový trůn. Třetí místo obsadila Kanada, která je s 34 zlatými nejúspěšnější zemí historie. Češi skončili v Halifaxu devátí, o dvě místa níž než loni v Pekingu.

Švédský curlingový tým s trofejí pro mistry světa
Švédský curlingový tým s trofejí pro mistry světa

Švédové přitom v základní části dvanáctičlenného turnaje nijak neoslnili. Prohráli nejen s Nory a Kanaďany, ale překvapivě i s Itálií. Ve vyřazovací části však už tým skipa Niklase Edina ani jednou nezaváhal a vybojoval pro svou zemi sedmé zlato.

Edin stanul na MS na nejvyšším stupni podruhé během tří let, tentokrát ale s úplně jinými spoluhráči. Se současným týmem triumfoval už v listopadu na mistrovství Evropy ve Švýcarsku.

"Nevěřil jsem, že by se to mohlo povést hned v první společné sezoně. A po třech porážkách z pěti zápasů jsem si myslel, že ještě nejsme dost připraveni. Ale závěr jsme hráli skvěle, to byla čistá radost ze hry," řekl po finále.

Příští šampionát se uskuteční za rok v Basileji. Češi budou o postup do Švýcarska bojovat na evropském šampionátu v listopadu v Dánsku, odkud se do Basileje kvalifikuje sedm nejlepších týmů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.