ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Kmochová vybojovala na deaflympiádě další dvě zlata

Velikost textu:
aktualizováno 2. 4. 2015 13:50

Magnitogorsk - Tereza Kmochová završila na zimní deaflympiádě v Rusku zlatý hattrick. Po triumfu ve středečním sjezdu přidala vítězství i v superkombinaci a superobřím slalomu, který se jel v rámci kombinace, ale byl hodnocen i samostatně. Na medaili myslí i mistr světa ve snowboardcrossu Tomáš Pazdera. Jeho parádní disciplína je na programu až v neděli, premiérový deaflympijský start si ale odbyl už v paralelním obřím slalomu.

Tereza Kmochová
Tereza Kmochová

Čtyřiadvacetiletá reprezentantka tak v Rusku dodržela tradici zisku medaile z každého startu na deaflympiádách a svou sbírku cenných kovů rozšířila na osm. Na poslední deaflympiádě v Salt Lake City v roce 2007 vyhrála sjezd a obří slalom, navíc přidala dvě stříbra a jeden bronz. Deaflympiáda na Slovensku v roce 2011 byla zrušena.

Další česká reprezentantka Veronika Grygarová, jež byla v Magnitogorsku ve sjezdu druhá, obsadila v obou čtvrtečních soutěžích šestou příčku. 

Pazdera se rozjel v obřím slalomu

Pro Tomáše Pazderu byl paralelní obří slalom především přípravou na snowboardcross, přesto nakonec vybojoval velmi dobré osmé místo. "Obřák pro mě není hlavní disciplína a vzhledem k tomu, že jezdím jen na snowboardcrossovém prkně, které je úplně odlišné od slalomářského, tak si myslím, že bych měl být spokojený," řekl Pazdera.

Cenné rady mu udílí i Marek Jelínek, úspěšný trenér, který před rokem na zimních olympijských hrách v Soči nasměroval ke zlaté medaili Evu Samkovou. Kromě trenérských rad připravuje pro českého sportovce v Chanty Mansijsku i snowboard, který musí být dostatečně rychlý na přírodním sněhu, jenž na kopcích leží. "Byl jsem překvapený. Sníh je opravdu kvalitní, takže jsem si jízdu hodně užil," radoval se český snowboardista.

přehrát video
Snowboardcrossař Pazdera se na deaflympiádě rozjel v "obřáku"
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.