ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Deaflympiáda v Rusku začala rozpačitě, lyžaři dlouho čekali na vybavení

Velikost textu:

Chanty-Mansijsk – Na Sibiři byla zahájena zimní deaflympiáda, tedy soutěž sluchově postižených sportovců. Do 5. dubna budou neslyšící bojovat o medaile v pěti sportech: alpském lyžování, běžeckém lyžování, curlingu, ledním hokeji a snowboardingu. Začátek naznačil, že ne vše bude v Rusku perfektní.

přehrát video
Rozpačitý rozjezd deaflympiády

Na jihozápadní Sibiři se koná už osmnáctá zimní deaflympiáda. Vlajkonoškou české výpravy byla na slavnostním zahájení Tereza Kmochová, naše největší medailová naděje v alpských disciplínách.

Ty se ale s ohledem na nedostačující parametry chanty-mansijské sjezdovky, s vrcholem v nadmořské výšce pouhých 109 metrů, musí uskutečnit v 1300 kilometrů vzdáleném Magnitogorsku.

Na rozdíl od úvodního ceremoniálu se však ruským organizátorům náročný logistický manévr nezdařil. Jediným přetíženým letadlem nepřepravili většinu nezbytného vybavení a lyžaři ještě v předvečer plánovaného sjezdu mužů a žen neměli na čem trénovat. Podle facebookového profilu české reprezentace putovala výbava v nákladním autě, které se vinou poruchy dostalo do cíle určení se zpožděním.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.