ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk
Rychlobruslení

Sáblíková znovu vévodí dlouhým tratím. Již podeváté

Velikost textu:
aktualizováno 19. 3. 2015 19:28

Erfurt (Německo) - Martina Sáblíková se bez ohledu na výsledek závěrečného závodu Světového poháru v rychlobruslení stane podeváté za sebou vítězkou seriálu na dlouhých tratích. Její největší konkurentka Ireen Wüstová se závodu na 3000 metrů v Erfurtu nezúčastní. 

Radost Martiny Sáblíkové
Radost Martiny Sáblíkové

"Je to poslední závod, a i když Ireen nepřijela a mám jisté už deváté celkové prvenství ve svěťáku, ráda bych sezonu zakončila nějakým dobrým výsledkem. Doufám, že mi ještě nějaké síly zbyly a něco se povede," uvedla Sáblíková.

Sedmadvacetiletá Sáblíková má před závěrečnou akcí seriálu náskok 80 bodů v průběžném pořadí, vítězka "trojky" přitom získá 150 bodů. I při startu Wüstové by tak svěřenkyni trenéra Petra Nováka stačilo dojet na pátém místě. Nakonec ale ani to nemusí, Wüstová totiž předčasně ukončila sezonu. Průběžně třetí Claudia Pechsteinová z Německa ztrácí na Sáblíkovou již 160 bodů.

Nizozemská hvězda již bezprostředně po skončení nedávného mistrovství světa ve víceboji v Calgary, které Sáblíková ovládla a Wüstová byla druhá, uvedla, že se cítí unavená a nejraději by odjela na dovolenou. Nakonec jméno Wüstové stejně jako například Svena Kramera v nizozemské nominaci chybí.

I Sáblíková přiznala, že se cítí unavená. "Musím říct, že se opravdu těším, až odjedu poslední závod a řeknu si: Mám to za sebou. Už je to stejně takové zvláštní. Venku je patnáct nad nulou, sluníčko. K rychlobruslení jde víc zima než tohle. A já toho už mám docela dost," řekla. Sezonu oficiálně zakončí úterní tiskovou konferencí v Praze a poté se chystá na dovolenou.

V Erfurtu nastoupí trojnásobná olympijská šampionka v sobotním závodu na 1500 metrů, v neděli pojede "trojku" a závod s hromadným startem.

"Patnáctistovka je otevřená, sama nevím, co můžu čekat. Přece jen u mě v uplynulých dnech ještě trochu dozníval časový posun a únava po návratu z Kanady. V nedělní trojce bych se chtěla rvát o medaili. Sice tu není Ireen, ale pozlobit umí všechny Holanďanky. No a uvidíme, co předvedou doma Němky. Hromadný závod bude absolutní loterie. Nechám se překvapit," dodala Sáblíková.

Nejvíc titulů:

10 - Gunda Niemannová-Stirnemannová
9 - Martina Sáblíková
3 - Claudia Pechsteinová

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.