ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav
MS v klasickém lyžování

Koudelka: Odjíždím spokojen. Můj čas teprve nastane

Velikost textu:

Falun (Švédsko) - Roman Koudelka odjíždí z mistrovství světa se vztyčenou hlavou. Ve Falunu byl nejdříve těsně pod stupni vítězů čtvrtý na středním můstku a poté skončil osmý na velkém můstku. Ve zbytku sezony si chce skoky užívat a doufá, že jeho chvíle brzy přijdou.

Roman Koudelka ve Falunu
Roman Koudelka ve Falunu

Den před závodem na velkém můstku se Koudelkovi nedařilo v tréninku podle představ. O necelých čtyřiadvacet hodin později už se cítil nabuzený na závod. "Od rána jsem měl hodně pozitivní myšlení. Myslím, že hlava trošku šetřila energii na závod. Začala bojovat a to jsem potřeboval a skoky jsem si užíval," řekl Koudelka. Z konečného osmého místa poté měl větší radost než ze čtvrtého na středním. "Dneska se mi podařilo skákat uvolněně. Skoky byly docela výborný. Jak jsem říkal, udělal jsem dva výborný skoky a byl jsem osmý," řekl Koudelka.

V závodu mu nepřály úplně podmínky. Vítězný Němec Severin Freund měl v obou skocích silnější protivítr. "Měl jsem odpočet šest bodů a Freund čtrnáct, tak to je velký rozdíl. V tom se o medaile bojovat nedá, ale tak to je," řekl Koudelka.

Roman Koudelka: "Jsem se skoky spokojen, tak to je a odjíždím z mistrovství světa s dobrým pocitem. Moc nechybělo na šesté páté místo, to by byla úplná bomba, ale do desítky je to pořád výborný. Na průběh sezony jsem, myslím, nezklamal."

Před šampionátem patřil mezi širší okruh favoritů. Fanouši mohou přemítat, proč mu "bedna" zrovna na šampionátu nevyšla. "To asi budou, ale ať se kouknou na kombinézy ostatních a na mojí a ať si každý udělá názor sám," upozornil Koudelka na fakt, že některé týmy se pohybují na hraně pravidel. Jmenovat "hříšníky" konkrétně nechtěl. "Ale bere mi to trošku sílu. Na druhou stranu o to mě pak víc těší, když je porazím. Škoda, že to je vždy na velkých závodech, ale to se nedá nic dělat. Jsem spokojený a odjíždím se vztyčenou hlavou," řekl.

Na mistrovství světa ještě Koudelku čeká sobotní závod družstev. Pak závěr světového poháru, v kterém je pátý s odstupem jen 244 bodů na zatím vedoucího Slovince Petera Prevce. "Doufám, že udržím výkonnost v desítce a třeba ještě přijdou nějaké stupně vítězů. To by byl pro mě bonus navíc," řekl Koudelka.

Pro tuto sezonu tedy ještě na post nejvyšší nemyslí. "Každopádně není malých cílů," přitakal. Co tím myslel? "Že můj čas teprve nastane. Tenhle rok byl testovací. Za rok chystáme s Ritchiem (trenérem Schallertem) velké změny, co se týče letové pozice a všeho. Myslím, že za rok to třeba bude ještě o stupínek výš," řekl.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.