ČTsport

ČTsport
středa 19. září 2018 Zita

Strachová pojede i příští sezonu. Rezervy a potenciál tam jsou, říká

Velikost textu:

Praha - Dlouhou cestu z úspěšného MS v Beaver Creeku má za sebou slalomářka Šárka Strachová, ale už ve středu opět jede do Rakouska na trénink, aby v neděli v Mariboru naskočila zpátky do světového poháru. Bronzovou medaili, její čtvrtou na světovém šampionátu v kariéře a prý jasně nejemotivnější, oslavila na rozdíl od svého týmu jen střídmě, větší oslavu chystá po skončení sezony. Ta rozhodně nebude její poslední, plány na rodinu se odkládají.

Zatímco loni Strachová nevěděla, co bude dál, letos má jasno. Příští sezonu pojede určitě, ve hře je i ta další s vrcholem na MS ve Svatém Mořici, což by byl její devátý šampionát. A pět medailí z mistrovství světa ve slalomu má pouze Christl Cranzová z třicátých let. "Určitě chci pokračovat, chci využít toho, že se cítím dobře, že jsou úspěchy, cítím energii i uvolnění," uvedla.

Ráda by zaútočila na malý křišťálový glóbus. V sezoně 2009 k němu měla nejblíže, tehdy byla celkově druhá. "Když se podívám na video, rezervy a potenciál tam jsou. Bude třeba, abych se usadila na pódiu," věděla. Velkou soupeřku ale bude mít v Mikaele Schiffrinové z USA, dvojnásobné mistryni světa i olympijské vítězce. "Není neporazitelná, i v sobotu byla," upozornila Strachová.

"Dosud nezažila velký pád. Nastoupila do závodů a od té doby se jí daří. Zvládla na výbornou velký tlak, ale k poražení je," upozornila. Nechybělo moc a už mohla mít Strachová jiné starosti. Kdysi se nechala slyšet, že by chtěla tři děti. Ten plán prý zůstává. "Jen se posouvá. Byla by škoda končit, když se mi začalo opět dařit. Nechci mít pocit, že jsem to zabalila brzo, než otevřu novou kapitolu," dodala.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.