ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš
168 hodin

Bank: Lyžování pro mě není takovou prioritou, jak by se mohlo zdát

Velikost textu:

Praha – Pár dní po nedobře vypadajícím pádu těsně před cílem sjezdu v Beaver Creeku se Ondřej Bank usmívá. Důvod má jasný – vyvázl "pouze" s otřesem mozku a odřeninami, jinak se cítí dobře. Do rozhodování o dalším pokračování kariéry se však nehrne, přestože přiznává, že konec s lyžováním je možnou variantou. "Na druhou stranu mě to poslední dobou extrémně bavilo. Uvidíme, co se stane," nechává rozhodování na později čtyřiatřicetiletý český reprezentant.

Ondřej Bank
Ondřej Bank

Přestože Bank svůj pád ještě neviděl, je si vědom, že se jeho zhlédnutí nevyhne. "Nemám rád pohled na pády ostatních a nedělá mi to dobře. Ale asi se na něj ještě podívám, protože to je dobré k analýze celé situace. Podle toho, co jsem slyšel, to bylo spíše štěstí, než že by to dopadlo nějak smolně."

I přes další z nehod si stále uvědomuje, že pády ke sjezdu prostě patří, stoprocentně se jim vyhnout nedá. "Musíme být připravení na všechno a pořád. Vyrovnáváme se na trati s x neznámými za sekundu. Bohužel se v té rychlosti občas stane, že prostě nemáme na to ustát to. Kdokoliv se pustí do sjezdu, do rizika jde. My se s tím musíme vyrovnat," říká Bank.

Pád přišel v Bankově životní sezoně. "Jsem spokojený s tím, jak jsem letos lyžoval a čeho jsem dosáhl. Vůbec se teď nechci rozhodovat pár dní po otřesu mozku, kdy mám doslova zakázáno myslet. Určitě existuje jedna z možností, že lyžovat dál nebudu," upozorňuje.

"Pro mě lyžování není až taková priorita, jak by se mohlo zdát. Je to součást života a já uvidím, jak se mi bude chtít a jaká bude motivace. Já si letos všechny tajné sny splnil a musel bych si vytvořit další," nepouští se zatím do větších spekulací o pokračování kariéry.

Do tématu určitě ještě promluví rodina a Bankovi nejbližší. "Když vidí, že mě lyžování baví, tak do mě tolik nerýpou. Ale určitě to bude téma," je si vědom. Ovšem i kdyby se nakonec rozhodl se závodním lyžováním skoncovat, rozhodně by věděl, co dál. "Mám v hlavě hrozně moc věcí, které bych ještě chtěl udělat," dodal.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.