MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Novoměstský pohár v biatlonu byl zkouškou pro juniory i organizátory

Nové Město na Moravě - První díl českého biatlonového poháru hostilo Nové Město na Moravě. Za neúčasti stěžejních postav sportu byly závody především příležitostí pro juniorské sportovce. Pro organizátory zase znamenaly prověrku před blížícím se světovým pohárem. Měsíc před jeho konáním dokázali připravit 1,5 km dlouhou trať.

Český pohár v biatlonu začal závody v Novém Městě

Pozornost byla v Novém Městě upřena především na mládežnické reprezentanty. Mezi juniorkami byla nejsilnější Jessica Jislová, juniorům pak vládl Ondřej Šantora. Pro zúčastněné šlo o dobrou prověrku před mistrovstvím Evropy, které se uskuteční koncem ledna v Estonsku.

Český pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě - sprint:

Muži a junioři (10 km): 1. Šantora (SKP Jablonec) 25:13,7 (2 trestná kola), 2. Procházka -38,8 (1), 3. Hošek (oba KB Letohrad) -40,5 (2).

Ženy a juniorky (7,5 km): 1. Jislová (SKP Jablonec) 21:18,2 (2), 2. Bitnarová (Jilemnice) -51,2 (2), 3. Tkadlecová (SK Nové Město) -1:41,4.