Sdruženáři skončili osmí v závodě družstev v Schonachu

Schonach (Německo) - Osmé místo obsadili v závodě družstev světového poháru v Schonachu čeští sdruženáři. Čtveřice Miroslav Dvořák, Petr Kutal, Tomáš Portyk a Lukáš Rypl bylo po skokanské části šesté, v následné běžecké štafetě na 4 x 5 km však dvě pozice Češi ztratili. Zvítězili domácí Němci.

Ilustrační foto

Nejsilnější byli v Schonbachu Němci, jejichž finišman Johannes Rydzek proběhl cílem s náskokem 3,9 sekundy před Norem Jörgenem Graabakem. Oba týmy si vyměnily pořadí oproti předchozímu závodu družstev v této sezoně v Ramsau, kde Češi nestartovali. Třetí místo zopakovali Francouzi.

Portyk dostal pátou nejvyšší známku ve skokanské části, po ní mělo družstvo ztrátu 63 sekund na vedoucí Němce. V běžecké stopě za trvalého deště manko české čtveřice narostlo bezmála na tři minuty. Další štafeta se pojede až na mistrovství světa ve Falunu.