ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
Turné čtyř můstků

Koudelka kvalifikaci vynechal. V prvním kole půjde proti Kasaiovi

Velikost textu:
aktualizováno 27. 12. 2014 20:05

Oberstdorf Roman Koudelka vynechal kvůli silnému protivětru svůj kvalifikační pokus a v prvním kole ho na oberstdorfském můstku čeká japonský skokan Noriaki Kasai. Ostatní Češi, kteří neměli jako Koudelka účast v 1. kole jistou, neuspěli. Kvalifikaci vyhrál Slovinec Peter Prevc.

Roman Koudelka na Turné čtyř můstků
Roman Koudelka na Turné čtyř můstků

Nejlepší výkon v kvalifikaci předvedl Peter Prevc slovinský skokan porazil výkonem 138,5 metru Gregora Schlierenzauera z Rakouska. Třetí byl japonský veterán Kasai, který měl stejně jako jeho oba přemožitelé start v závodu na základě průběžného pořadí ve světovém poháru předem jistý. "V souboji jdu proti největší legendě a na to se hrozně těším," řekl Koudelka.

Koudelka absolvoval dva skoky. V prvním tréninkovém kole přistál jen na 111 metrech, ve druhém se zlepšil na 129 metrů. "Tak to nebyl zrovna úspěšný den. Trénink mi moc nevyšel, ale závodí se až v neděli. Před závodem se zaměříme na techniku a uvidíme, jak to půjde," uvedl.

Z českých skokanů měl k postupu nejblíže Janda, kterého od místa v elitní padesátce dělilo 5,5 bodu. Matura byl o desetinu bodu horší, Hájek skočil pouze 106,5 metru.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.