ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Závod Tour de Ski v Praze bude na holešovickém Výstavišti

Velikost textu:
aktualizováno 23. 9. 2008 14:21

Praha - Druhý závod letošního ročníku Tour de Ski v běhu na lyžích se v Praze pojede na holešovickém Výstavišti. Organizátoři se tak rozhodli po prohlídce vytypovaných prostor s ředitelem běžeckého úseku Mezinárodní lyžařské federace FIS Jürgem Capolem. Závody ve sprintu se uskuteční 29. prosince.

Pražská lyže na Hradčanském náměstí
Pražská lyže na Hradčanském náměstí
Otevřít galerii
 • Pražská lyže na Hradčanském náměstí autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/32/3136.jpg?1199462073
 • Pražská lyže před Hradem autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Pražská lyže autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Ve hře bylo ještě několik možností. Letná je však rozestavěná kvůli výstavbě tunelu, závodem na náplavce pod Vyšehradem by Praha kopírovala sprint v Oberstdorfu, na Petříně není zase dost široká trať.

"Takže jsme sáhli k tomuto řešení. V Holešovicích je dost prostoru, místo na rozcvičení, blízko jsou hotely, je tam dobrá dopravní obslužnost a po závodech se tam může sníh využít na další aktivity," řekla za organizátory Kateřina Neumannová.

Hradčanská trať nebyla dost široká

Loni byl závod v Praze na Hradčanském náměstí, ale okruh nebyl pro sprint dost široký, navíc v jeho okolí nebyl dostatečný prostor pro zázemí běžců ani diváků.

"Jsem moc spokojen, jak se Tour vyvíjí. Nový partner Oberhof i nové místo v Praze slibují, že to budou krásné závody a prestiž Tour de Ski opět stoupne," prohlásil Capol. "Toto dítě, Tour de Ski, roste velmi rychle," prohlásil.

Vítězem minulého druhého ročníku se stal s přehledem český vítěz Světového poháru Lukáš Bauer. V zákulisí se spekulovalo, že před mistrovstvím světa v Liberci nebudou chtít běžci na lyžích mrhat se silami, tudíž vedení FIS zkrátilo Tour de Ski z pěti na čtyři díly. Bauer už svou účast potvrdil.

Tour de Ski začne 27. a 28. prosince v německém Oberhofu. Po klání v Praze se kolotoč přesune do Nového Města na Moravě, kde jsou připraveny závody na Silvestra a na Nový rok. Seriál zakončí 3. a 4. ledna poslední podnik v italském Val di Fiemme se závěrečným výjezdem do sjezdovky Alpe de Cermis.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.