ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Trenér sdruženářů Rýgl: Sponzory přilákáme zlepšenými výsledky

Velikost textu:

Praha – Čeští sdruženáři jsou na konci roku 2014 v solidní sportovní formě. Miroslav Dvořák drží 11. místo ve světovém poháru a první body sbírá i teprve osmnáctiletý Tomáš Portyk. Disciplínu ale trápí finanční problémy.

přehrát video
České sdruženáře trápí finanční problémy

Svaz lyžařů počítá pro rok 2015 s příjmy téměř 63 milionů korun. Na severskou kombinaci ale podle nového klíče vydá předběžně jen tři miliony a 400 tisíc korun. "Musíme se snažit o to víc, aby byly lepší výsledky, a sehnat si tak sponzora sami," řekl trenér reprezentace sdruženářů Ladislav Rýgl mladší.

Přestože se jedná jen o první návrh rozpočtu a částka se ještě může zvýšit, letos sdruženáři pracovali s rozpočtem o dva miliony a 300 tisíc vyšším. "Členská základna je malá, ale u nás patřili sdruženáři vždy k nejlepším lyžařům," uvedl Ladislav Rýgl. Kromě toho čeští sdruženáři přišli kvůli nedostatku financí i o domácí závod světového poháru, který se měl konat na začátku února v Liberci. "Je to škoda, mohlo to přilákat spoustu lidí na Ještěd," posteskl si Rýgl.   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.