EP Benátky nad Jizerou

Znovu v nejlepší desítce. Moravec si dojel v Pokljuce pro sedmou příčku

Pokljuka – Dvakrát během dvou dní se do první desítky na světovém poháru dostal Ondřej Moravec. Po pátém místě ve stíhačce skončil český biatlonista sedmý v závodě s hromadným startem. Vítězem se po velkém souboji až do posledních metrů stal Anton Šipulin.

Ondřej Moravec
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Moravce stála boj o stupně vítězů chybná rána při druhé položce vleže, po které jel jedenáctý. Obě stojky zvládl rychle a přesně, díky čemž se vyšvihl na šesté místo. V posledním kole ho předjel Nor Tarjei Bö. Závod se nevydařil Michalu Šlesingrovi, který musel na trestné kolo čtyřikrát a obsadil 29. příčku.

V posledním kole bojovalo o výhru pět biatlonistů. Ve stoupáních se snažil ujet Francouz Jean Beatrix, což se mu nepovedlo. Když se pak pokoušel zachytit nástup Šipulina, spadl a jeho krajan Martin Fourcade mu navíc zlomil hůlku. Fourcade dojel druhý, čímž se vrátil do čela SP. Třetí skončil Rakušan Simon Eder. Smutný Beatrix byl pátý.

Sestřih hromadného závodu biatlonistů z Pokljuky

SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):

Muži - závod s hromadným startem na 15 km: 1. Šipulin (Rus.) 35:16,8 (1 tr. okruh), 2. M. Fourcade (Fr.) -1,2 (1), 3. Eder (Rak.) -1,4 (1), 4. Lindström (Švéd.) -1,5 (0), 5. Béatrix (Fr.) -4,8 (1), 6. T. Bö (Nor.) -20,4 (1), 7. Moravec (ČR) -22,4 (1), 8. Fak (Slovin.) -29,8 (3), 9. Smith (Kan.) -30,4 (2), 10. Birnbacher (Něm.) -34,7 (2), ...29. Šlesingr (ČR) -3:32,7 (4).

Průběžné pořadí SP (po 8 z 25 závodů): 1. M. Fourcade 361, 2. Šipulin 336, 3. Svendsen (Nor.) 335, 4. Landertinger (Rak.) 289, 5. Fak 277, 6. Schempp (Něm.) 273, 7. Moravec 266, ...20. Šlesingr 142, 45. Soukup 34, 47. Krčmář 32, 49. Krupčík (všichni ČR) 28.