ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
SP V SEVERSKÉ KOMBINACI

Portyk s Dvořákem druhou příčku po skoku neudrželi, vyhráli Norové

Velikost textu:
aktualizováno 30. 11. 2014 15:07

Ruka (Finsko) – Po skokanské části byli na druhém místě a mohli pomýšlet na stupně vítězů, běh však českým sdruženářům Tomáši Portykovi a Miroslavu Dvořákovi ve sprintu dvojic již tolik nevyšel a celkově obsadili osmou příčku. Jasnými vítězi se stali Norové Jörgen Graabak a Haavard Klementsen, jež dominovali jak na můstku, tak v běžecké stopě.

Tomáš Portyk
Tomáš Portyk

Dvořák se v sobotu blýskl v úvodním závodu sezony třetím místem a také tentokrát ukázal, že je v dobré formě. Skočil 132 metrů, Portyk předvedl výkon jen o metr kratší. Nejdelší pokus měl Klemetsen, který doletěl do vzdálenosti 139,5 m a v podstatě rozhodl závod.

Do běžecké části Češi vyrazili se ztrátou 26 sekund na Nory. Ještě na třetí předávce se mladík Portyk, který je v běhu slabší, držel, ale nakonec mu soupeři v boji o stupně vítězů ujeli. Druzí skončili Němci Björn Kircheisen a Eric Frenzel, třetí místo obsadila francouzská dvojice Jason Lamy Chappuis a Francois Braud.

Další čeští reprezentanti Petr Kutal s Tomášem Slavíkem skončili ve skoku na posledním 23. místě, v běhu si polepšili o tři pozice.

Světový pohár v severské kombinaci v Ruce (Finsko):

Sprint dvojic: 1. Klemetsen, Graabak (Nor.) 29:42,7, 2. Kircheisen, Frenzel (Něm.) -24,9, 3. Lamy Chappuis, Braud (Fr.) -31,2, 4. Riessle, Rydzek (Něm.) -35,0, 5. Bieler, Flaschberger -41,6, 6. Gruber, Orter (všichni Rak.) -44,5, ...8. Portyk, Dvořák -1:12,4, 20. Kutal, Slavík (všichni ČR) -5:28,3.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.