ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Koudelka skončil v Ruce šestý, o vítězství se podělil Ammann s Kasaiem

Velikost textu:
aktualizováno 29. 11. 2014 18:27

Ruka (Finsko) – Podruhé během dvou dní se do nejlepší desítky na závodě světového poháru ve Finsku vešel Roman Koudelka. Po páteční desáté příčce si tentokrát český skokan o čtyři místa polepšil a skončil šestý. Stejně jako v pátek vyhrál Švýcar Simon Ammann, jenž se podělil o vítězství s japonským veteránem Noriakim Kasaiem.

Roman Koudelka
Roman Koudelka

Pětadvacetiletý Koudelka se tak i v třetím závodu v sezoně SP umístil v elitní desítce, poté co před týdnem v Klingenthalu poprvé v kariéře vyhrál. V průběžném pořadí seriálu mu patří třetí místo.

V prvním kole byl Koudelka za skok 135,5 metru osmý s odstupem pěti bodů na medailové pozice. Druhým pokusem 133 m si o dvě příčky polepšil a o šestou pozici se dělil s Norem Andersem Fannemelem.

Děleným umístěním skončil také souboj o vítězství v závodě. Z šesté pozice po prvním kole zaútočil skokem 144 m čtyřnásobný olympijský vítěz Ammann a zopakoval svou výhru z pátku. Dvaačtyřicetiletý Japonec Kasai neudržel náskok z prvního kola, nicméně zůstal na první pozici a mohl spolu se Švýcarem slavit triumf. Třetí skončil Němec Severin Freund.

Z českého kvarteta dosáhl na body ještě dvacátý Jan Matura. Pro Antonína Hájka skončil závod 34. místem v prvním kole a Jakub Janda neprošel kvalifikací.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.