ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav
Curling

Češi nestačili na Nory a na ME skončili pátí

Velikost textu:
aktualizováno 27. 11. 2014 18:12

Champéry (Švýcarsko) - Česká curlingová reprezentace si na mistrovství Evropy o medaile nezahraje. Výběr vedený skipem Jiřím Snítilem v Champéry ve Švýcarsku prohrál v souboji o play-off s Norskem 4:6. Skončil tak pátý, což zajišťuje start na mistrovství světa.

Jiří Snítil
Jiří Snítil

Češi v předchozím duelu porazili Norsko v dodatečném endu a vynutili si tzv. tie-break, boj o čtvrté místo v play-off. V utkání pak dokázali dvakrát dotáhnout náskok úřadujících norských mistrů světa, naposledy v sedmém endu. Rozhodnutí tak padlo v předposledním devátém endu, ve kterém Norové získali dva body a Češi už srovnat nedokázali.

 • "Norové byli preciznější než v předchozím utkání. Pořád byli o krůček před námi. Nakonec se ale zápas zlomil v jejich prospěch až v posledním endu. Páté místo je náš třetí nejlepší výsledek na Evropě," řekl po utkání Snítil.

Pátým místem se curleři kvalifikovali na mistrovství světa, které se uskuteční v Kanadě, a to v Halifaxu od 28. března do 5. dubna. Ženám se to nepodařilo. Na závěr evropského šampionátu si sice připsaly první výhru, přesto obsadily poslední desáté místo a na příštím mistrovství Evropy budou hrát v nižší divizi B.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.