ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
SP VE SKOCÍCH NA LYŽÍCH

Koudelka hned v úvodu sezony zazářil. V Německu vyhrál kvalifikaci

Velikost textu:
aktualizováno 21. 11. 2014 20:30

Klingenthal (Německo) – Skvělým způsobem vstoupil do nové sezony Roman Koudelka. Český skokan na lyžích Koudelka vyhrál v Klingenthalu kvalifikaci na úvodní závod Světového poháru. Pětadvacetiletý český reprezentant předvedl nejdelší pokus kvalifikace 142 metrů, jemuž se vyrovnal pouze Nor Anders Bardal ze skupiny skokanů, kteří měli účast v závodu zajištěnu předem.

Roman Koudelka
Roman Koudelka

"Jsem rád, že jsem navázal na dobré skoky ze soustředění, nebyl jsem nervózní. Měl jsem problémy na odrazu, tak na tom musím trochu víc zapracovat. Jinak jsem ale velmi spokojený, chci si skoky hlavně užít," uvedl Koudelka.

Spolu s Koudelkou postoupili do závodu všichni zbylí Češi. Jakub Janda byl v kvalifikaci jednadvacátý, Jan Matura pětadvacátý a Antonín Hájek třicátý. Úvodní individuální závod sezony SP je na programu v neděli, v sobotu otevře zimní sezonu soutěž družstev. "Kluci měli smůlu na podmínky. Zítra jsou týmy a já věřím, že by se nám mohlo dařit," řekl Koudelka.

Ve víkendových závodech se nepředstaví norský talent Phillip Sjöen, jenž o sobě dal vědět dvěma výhrami v letní Grand Prix. Osmnáctiletý skokan neustál v tréninku rekordní pokus 148 metrů a po pádu musel do nemocnice. Vyšetření vyloučilo zlomeniny, nicméně do dalšího programu v Klingenthalu už mladík nezasáhne.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.