ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Bankův obrat: Z dluhů a zdravotních problémů do nového optimismu

Velikost textu:

Praha V rakouském Söldenu odstartoval nový ročník SP v alpském lyžování. Jediným českým reprezentantem, který se v úvodním obřím slalomu probojoval do druhého kola, byl Ondřej Bank. Druhé kolo však nedojel, krátce po startu mu totiž vypla lyže a v úvodním závodu nového ročníku Světového poháru tak nebodoval. Přesto má letos, zejména po vydařené loňské sezoně, vysoké cíle, hlavně při pohledu na blížící se mistrovství světa.

Ondřej Bank
Ondřej Bank

Banka v minulých letech provázelo mnoho zdravotních problémů, které ho dokázaly vyřadit z podstatných částí sezony. Český lyžař se kvůli tomu musel dokonce zadlužit. "Po dvou sezonách, kdy jsem byl zraněný a nemocný, jsem si musel minulou sezonu půjčit od tatínka 300 tisíc korun, takže jsem byl v minusu," vzpomíná.

"To se naštěstí vrátilo, do této sezony se nám podařilo sehnat nové sponzory a lidi, kteří věří, že mohu jezdit rychle. Tohle se povedlo, jsem za to rád, jsou lidé, kteří ještě dokáží pomáhat a investovat do lyžování. Lidí v České republice lyžuje dost," oceňuje důležitou změnu v kariéře.

Přáním Banka i jeho mecenáše je prý třetí místo na nadcházejícím mistrovství světa ve Vailu. "Je to jeden z bodů ve smlouvě, kterou skoro nemáme," potvrdil s úsměvem Bank. "Nikdy jsem neříkal, že nějaký závod vyhraji, nejsem ten typ, ale rozhodně tuto i další sezonu nebudu jezdit kvůli tomu, abych jezdil třicátá nebo dvacátá místa. Cíl je jasný," dodává český sjezdař.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.